Ou cacher son argent

Gdzie ukryć pieniądze?

Banki oferują bardzo bezpieczne rozwiązania dla zatrzymaj nasze pieniądze ciężko zarobione. Część bardziej ostrożnych osób nie ufa jednak instytucjom finansowym i woli przyjąć, powiedzmy, bardziej tradycyjne rozwiązania, m.in trzymając pieniądze w domu. Jeśli jesteś jedną z tych osób (lub chcesz mieć zapasowy zapas na co dzień), mamy dla Ciebie kilka sugestii.

Tirelissimo przeszukał tajne miejsca, które znajdują się w każdym domu i które mogą być jeszcze skuteczniejszą alternatywą dla drogiego sejfu. Przeczytaj ten artykuł i uciekaj i ukryj swoją fortunę!

Czy ukrywanie pieniędzy w domu jest bezpieczne?

Nie zaleca się ukrywania pieniędzy w domu, ponieważ może to mieć miejsce niebezpieczne w przypadku włamania lub pożaru. Jeśli jednak chcesz zachować mały pieniądze do rękimożesz zdecydować się na dobrze ukryty sejf lub niepozorną kryjówkę, ale pamiętaj, aby nie naruszyć w ten sposób swojego bezpieczeństwa. Zawsze najlepiej jest lokować pieniądze na bezpiecznym koncie bankowym lub w pewną inwestycję.

Wybieraj kryjówki z dala od ciekawskich oczu 

Jeśli chcesz ukryć pieniądze w domu, wybierz dyskretne miejsce. Przechowywanie pieniędzy na blacie kuchennym lub na szafce nocnej nie pomoże Ci utrzymać ich długo. Te wspólne powierzchnie są zwykle intensywnie używane przez gospodarstwa domowe, co oznacza ryzyko przypadkowej utraty pieniędzy lub zabrania ich razem z innymi przedmiotami. Ponadto trzymanie pieniędzy na widoku zapewnia stałą motywację do ich wykorzystania. Zamiast tego wybierz miejsce poza polem widzenia i dlatego nie do pomyślenia. Nie wybieraj jednak miejsca na tyle dyskretnego, że zapomnisz, gdzie ukryte są Twoje pieniądze. 

tirelire design

Jak ukryć gotówkę?

Może i mądrze ukrywaj swoje pieniądze w wielu miejscach twojego domu. Ukrywanie obiektów w wielu miejscach może być: pomiar bezpieczeństwa. Jeśli znajomy lub członek rodziny, któremu nie ufasz, natknie się na skrytkę i zabierze znalezione tam pieniądze, nie stracisz wszystkich swoich oszczędności. Ponadto, jeśli zapominasz, gdzie jest jedną z twoich kryjówek, masz inne miejsca, w których możesz uzyskać dostęp do pieniędzy, kiedy ich potrzebujesz. 

Znalezienie miejsca do ukrycia pieniędzy w domu nie musi być trudne! Przyjrzyj się tym niesamowitym miejscom, w których możesz bezpiecznie ukryć pieniądze w całym domu. 

Najlepsze tajne miejsca do ukrycia pieniędzy: 

1. W domu Twojego zwierzaka

 Cacher son argent dans une caniche

Wkładanie pieniędzy do domu psa to bardzo prosta strategia. Można go włożyć do plastikowej torby i schować pod domem lub pod sufitem. Uważaj tylko, żeby woda nie dostała się do kryjówki. Samo usłyszenie szczekania psa może odstraszyć intruzów.

2. W ogrodzie

cacher son argent dans le jardin

Jeśli masz w domu ogródek, nawet niewielki, możesz go dobrze wykorzystać, przechowując pieniądze w doniczce i zakopując to głęboko. Wystarczy umieścić tam kamień, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się Twój „skarb”. Pamiętaj, że jeśli ogród będzie dzielony z innymi sąsiadami, Twoje pieniądze zostaną ujawnione i ryzykujesz, że odkryją Twoje „szczęście”.

3. W kuchni

cacher son argent dans la cuisine

Kuchnia to miejsce gdzie jest wiele kryjówek. Jest to więc idealne miejsce do przechowywania oszczędności. Włóż pieniądze do koperty i zaklej taśmą. Można go umieścić pod szufladą, na półka lub w trudno dostępnym kącie.

 4. Wewnątrz słoików z jedzeniem

cacher son argent dans des pots

Jeśli nie masz takiej opcji (słoiki z jedzeniem), możesz ją utworzyć. To bardzo proste: wystarczy kupić duży garnek i napełnić go ziarnami, takimi jak ryż, fasola itp. Aby zagwarantować integralność swoich pieniędzy, zaleca się to zrobić umieścić w tubie wykonane z tektury (podobnie jak papier toaletowy), którą z kolei należy włożyć w środek ziaren. Pamiętaj, aby dobrze napełnić garnek do samego dna, tak aby tubka nie wypadła przy potrząśnięciu. Zamknij słoik bardzo szczelnie. Można także dołączyć wstążkę, która nada doniczce dekoracyjny wygląd i tym samym odstraszy potencjalnych złodziei.

5. Pod sprzętem siłowni

cacher son argent sous un appareil de sport

Jeśli masz maszynę do ćwiczeń, możesz przechowuj swoje oszczędności pod spodem lub ukryj je w dziurze - jeśli taka istnieje. Urządzenia te są ciężkie i trudne do podniesienia. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać swoje przegródki

 6. Skarpetki wewnętrzne

Cachette pour argent

Jeśli chcesz przechowywać duży plik gotówki, możesz podzielić go na dwa lub więcej mniejszych zwitków i związać je gumką recepturką. Następnie po prostu włóż je do skarpetki i przechowuj na dnie szuflady. Nie rób skarpetek zbyt widocznych; idealne jest, aby pozostały na dnie szuflady. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz skorzystać z tej kryjówki ukryj swoje pieniądze podczas podróży dyskretnie.

7. W urządzeniach elektrycznych

cacher son argent dans un électroménager

Jeśli zastanawiałeś się nad wyrzuceniem starego odkurzacza lub innego urządzenia, którego już nie używasz... Trzymaj się! Może służyć Ci jako sejf. Bilety należy przechowywać zawinięte w szczelnie zamkniętą plastikową torbę i przechowywać wewnątrz urządzenia. Przechowuj urządzenie w szafce lub innym trudno dostępnym miejscu.

8. W książce

cachette dans un livre

Wybierz stronę z dużej encyklopedii lub słownika i otwórz ją tak, aby między grzbietem a okładką było miejsce na umieszczenie zwiniętych notatek. Możesz także wybrać stare książki i umieścić notatki rozciągnięte pomiędzy stronami. I oczywiście trzymaj książkę wśród innych, aby nie wzbudzić podejrzeń.

9. W zabawce

cacher son argent dans un jouet

Miejsce, w którym przechowujesz zabawki, jest idealne do ukrycia pieniędzy. Domki dla lalek, zamki lub pluszaki mogą być świetnymi sprzymierzeńcami chroń swój „skarb”. No i oczywiście szukaj zabawki, która w praktyce nie jest w zasięgu dzieci.

10. Wewnątrz zamrażarki

cachette dans un congélateur

Zamrażarka oferuje kilka alternatywnych sposobów oszczędzania naszych oszczędności. Bilety możesz włożyć do plastikowej torby, owinąć folią aluminiową i przechowywać w pojemniku, chowając go między innymi.

11. W butach

cachette chaussures

Dobrym miejscem do przechowywania pieniędzy są buty. Ale oto wskazówka: wybierz zwykłe buty i, jeśli to możliwe, ciemne, które są na ogół bardziej dyskretne. Kolorowe buty potrafią przyciągnąć uwagę. Ważne jest również, aby nie były markowe. Niektórzy złodzieje mogą nawet próbować ukraść te buty, jeśli są to znane marki lub droższe modele. Pamiętaj, aby umieścić banknoty bezpośrednio na czubku. Jeśli buty są stare, tym lepiej! Ich zapach może odstraszyć złodziei.

12. Wnętrze akwarium

Cachette dans un aquarium

Zaufaj mi: istnieją sposoby na ukrycie swoich oszczędności w akwarium. Na przykład pod kamieniem. Lub w ozdobnej skrzyni, takiej jak te sprzedawane w sklepach rybnych. Ale ważne jest, aby trzymać swój majątek w plastikową torebkę, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Kto mógł sobie wyobrazić, że w tej małej skrzyni może znajdować się prawdziwy skarb?

13. Za obrazami

cacher son argent dans un tableau

Jeśli masz ścianę pełną obrazów, może to być dobra opcja. Trzymaj swoje notatki w kopercie i dobrze sklej taśmą za jedną z nich. Ale jeśli masz tylko jeden obraz, unikaj używania go jako kryjówki. Z pewnością przyciągnie to uwagę potencjalnych bandytów.

14. W wazonie

Cachette dans une plante

Włóż pieniądze do szczelnie zamkniętego pojemnika. Wybierz duży garnek, aby go zakopać. Ale bądź ostrożny, zakopanie czegokolwiek w małej doniczce może zaszkodzić życiu rośliny. Dobrze zakryj swój „skarb”, aby nie było widać, że coś jest tam zakopane.

15. Na szczotce do włosów

cachette brosse
Tak, wnętrze (lub rączkę) szczotki do włosów można przekształcić w sejf! W końcu nie jest to miejsce, w którym normalnie szuka się pieniędzy. Chyba że złodziej chce uczesać włosy i upiększyć się, zanim popełni swoje złe uczynki.

16. W szamponie

cachette pour argent liquide
Weź butelkę szamponu i zdejmij jej nakrętkę. Włóż zwinięte banknoty. Następnie przechowuj butelkę w miejscu, do którego nikt oprócz Ciebie nie ma dostępu. Można go znaleźć obok kremów, peelingów itp.

Inne pomysły na skrytki, aby zabezpieczyć swoją gotówkę

 • Tradycyjny sejf  
 • Fałszywe gniazdko elektryczne
 • Pod materacem
 • Binder (ukryj swoje pieniądze w losowym folderze)
 • Sejf dywersyjny (zawiera tajną skrytkę do przechowywania gotówki i innych wartościowych przedmiotów)
 • Poduszki na sofę
 • Oryginalna skarbonka (skarbonki wyglądające jak inne przedmioty codziennego użytku)
 • W butach
 • Sejf z zegarem ściennym (posiada ukrytą przegródkę) 
 • Pod podłogą (szczególnie w starszych domach)
 • W dekoracjach
 • Stare walizki
 • Kartki urodzinowe i koperty kościelne

Czy przychodzą Ci do głowy jakieś inne kryjówki? Opowiedz nam w komentarzach i podziel się tymi sekretami z rodziną i przyjaciółmi!

tirelire pour cacher son argent
Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.