quelle somme d'argent donner pour un baptême

Ile pieniędzy należy dać na chrzest?

Jeśli chodzi o chrzciny, wiele osób chce wiedzieć, ile powinni dać w prezencie. Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ kwota, którą przekażesz, będzie zależała od Twojej sytuacji osobistej.

Poniżej znajduje się jednak kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci określić, ile dać na chrzest.

Cérémonie de Baptême

Ile kosztuje prezent na chrzest?

TO prezenty na chrzest mogą znacznie różnić się kosztem i znaczeniem. Nierzadko zdarza się, że ludzie wydają od 20 do 200 euro na prezent chrzest, średnia wynosi około 50 euro. Najważniejszą rzeczą jest podarowanie prezentu, który ma osobiste znaczenie i będzie ceniony przez dziecko i jego rodziców.

Oczywiście zawsze możesz zaoferować prezent bardziej tradycyjne, jak ubrania lub zabawki. Pamiętaj tylko, aby wybrać prezent, z którego dziecko będzie mogło korzystać i cieszyć się nim przez długie lata.

Nie ma sztywnych reguł dotyczących tego, ile wydać na prezent na chrzest. To zależy od relacji z dzieckiem i jego rodziną, a także od budżetu.

Czynniki do rozważenia:

 • Relacje z rodziną: Jeśli jesteś blisko spokrewniony z rodziną, oczekuje się od ciebie większego prezentu. Na przykład dziadkowie mogą dać każdemu 100 dolarów zamiast 50 dolarów. Ciotki i wujkowie również mogą rozważyć przekazanie nieco więcej, zwłaszcza jeśli są w stanie to zrobić.
 • Twój budżet : Oczywiście budżet zawsze będzie czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, ile dać na chrzest. Jeśli masz ograniczony budżet, nie myśl, że musisz oferować to samo, co wszyscy inni. Skromniejszy, ale przemyślany prezent jest zawsze mile widziany.
 • Rodzaj oferowanego prezentu: Niektóre rodziny wolą prezenty pieniężne, inne wolą prezenty praktyczne, takie jak ubrania czy pieluchy. Nie ma dobrej ani złej odpowiedzi, jest to po prostu kwestia preferencji. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj rodziców, co wolą.
 • Oszczędności lub gotówka: Oprócz przekazania gotówki możesz to zrobić zaoferować skarbonkę to świetna opcja, jeśli chcesz pomóc rodzinie oszczędzać na przyszłość dziecka. Jeśli chcesz, możesz także założyć dziecku fundusz edukacyjny lub oszczędnościowy.
 • Darowizna jako alternatywa: Jeśli nadal nie jesteś pewien, ile zaoferować, możesz rozważyć inne rozwiązania. Możesz przekazać darowiznę na cele charytatywne w imieniu dziecka lub podarować prezent, który posłuży dłużej, np. biżuterię. Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj, że liczy się intencja.
Tirelire Baptême

  Czy możemy dać pieniądze jako prezent na chrzest?

  Tak, jest to całkowicie dopuszczalne zaoferować pieniądze jako prezent na chrzest. W rzeczywistości wiele rodzin woli otrzymywać prezenty pieniężne, ponieważ mogą je przeznaczyć na wydatki związane z chrztem lub na przyszłość dziecka.

  Jaki prezent powinien dać ojciec chrzestny lub matka chrzestna na chrzest?

  Nie ma określonego prezentu, który ojciec chrzestny lub matka chrzestna musi dać podczas chrztu, ale wiele rodzin ceni sobie prezenty, które przydadzą im się w wychowaniu dzieci.

  Oto kilka pomysłów: konto oszczędnościowe na przyszłość dziecka, biżuteria o znaczeniu religijnym lub specjalna książka o wierze katolickiej.

  Cadeau baptême

  Ile pieniędzy powinni dać dziadkowie na chrzest?

  Jeśli czytasz ten artykuł jako dziadek, to na pewno jesteś zainteresowany dawaniem prezentów swoim wnukom. Nie powinieneś się tym martwić. Prawdopodobnie masz już rozdane prezenty swoim bliskim z okazji urodzin, rocznic ślubu i innych okazji. Zasadniczo to samo dotyczy chrztu.

  Dopuszczalna jest każda kwota, a ponieważ będziesz obecny przy wielu ważnych okazjach w życiu dziecka, nie musisz się martwić, jeśli uznasz, że Twój prezent nie jest zbyt hojny. Daj tyle, na ile cię stać i że jesteś gotowy dawać.

  Więc jako babcia nie chcesz nie faworyzować jednego wnuka kosztem drugiego. Prawdopodobnie masz ich kilka i powinieneś spróbować zrobić to jednakowo dla każdego.

  Kto płaci za chrzest?

  TO Odpowiedzialność za to z reguły ponoszą rodzice dziecka ochrzczonego koszty związane z chrzest religijny. Obejmuje to koszt sukni do chrztu, kwiatów i wszelkich innych wydatków związanych z ceremonią. Jednakże rodzice chrzestni i inni członkowie rodziny często pomagają w pokryciu tych kosztów.

  Enfant Baptême

  Wniosek

  W końcu nie ma brak ustalonej kwoty do przekazania na chrzest. To tylko kwestia wiedzy, w czym czujesz się komfortowo i na co Cię stać. Najważniejsze, żeby prezent płynął prosto z serca.

  Tak czy inaczej, prezent nie jest tak ważny jak obecność na ceremonii i okaż wsparcie dziecku i jego rodzicom. Oczekuje się Twojej obecności, a nie prezentu. Jeśli rozważasz rezygnację z przyjścia, ponieważ nie masz nic do zaoferowania, zastanów się jeszcze raz!

  Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące tego, ile dać na chrzest? Podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej!

  tirelire
  Powrót do bloga
  zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.