comment nettoyer des pièces de monnaie

Jak czyścić monety? Nasze wskazówki

Moneta 20-centowa pozostaje w obiegu średnio przez 30 lat. Oznacza to, że tysiące ludzi to zrobiło dotknął pieniędzy która aktualnie znajduje się w Twojej skarbonce. Jest więcej zarazków na pieniądzach niż na desce sedesowej. Za każdym razem, gdy szperasz w fotelikach samochodowych w poszukiwaniu części, w pewnym sensie trafiasz do publicznej toalety.

Czy kolekcjonerzy monet powinni czyścić swoje monety?

Kolekcjonerzy monet powinni bądź ostrożny kiedy planują posprzątać swoje pokoje. Rzeczywiście, czyszczenie może powodować spadek wartości części. Dlatego niektórzy kolekcjonerzy wolą pozostawić swoje dzieła w oryginalnym stanie, aby uniknąć jakiejkolwiek zmiany ich wartości. Dlatego zaleca się to zrobić przed sprzątaniem pokoju ocenił biegły aby uniknąć utraty jego wartości. Kolekcjonerzy powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z czyszczeniem monet i podejmować niezbędne środki ostrożności, aby zachować ich wartość.

pièce propre

Czy można czyścić zwykłe monety?

Być może zastanawiasz się, czy możliwe jest czyszczenie zwykłych monet bez utraty ich wartości. Bądź pewien, sprzątanie codziennych pomieszczeń jest całkowicie możliwe bez szkody dla ich wartości. Monety są często dotykane i gromadzą w nich zarazki, utlenianie i brud z różnych źródeł, takich jak kieszenie, torebki, poduszki na sofie i kasy fiskalne. Jednakże, jest kilka produktów, które możesz znaleźć w swojej szafie lub lodówkę, która może pomóż sprzątać Twoje monety efektywnie.

tirelire cochon

Czyszczenie monet w domu

Skoro mamy już to zastrzeżenie, spójrzmy na najlepszy sposób na sprzątanie pomieszczeń w domu. Jeśli po prostu kolekcjonujesz dla zabawy i nie masz zamiaru sprzedawać ani wymieniać swoich dzieł w przyszłości, poniższe kroki pozwolą Ci: łatwo wyczyścić moneta.

 

Najpierw zbierz swoje materiały

matériel nettoyer pièce

Będziesz potrzebować:

  • Ten
  • Ocet biały (lub świeży sok z cytryny)
  • Płytki plastikowy pojemnik
  • Tkanina lub ręcznik papierowy
  • Soda oczyszczona (opcjonalnie)
  • Szczoteczka do zębów (opcjonalnie)
  • Płyn do mycia naczyń (opcjonalnie)

Krok 1 :

nettoyer pièce

W słoiku wymieszaj szklankę octu (lub soku z cytryny) z łyżką soli. Mieszaj mieszaninę, aż sól całkowicie się rozpuści.

2. krok:

nettoyage pièce

Wlać roztwór do plastikowego pojemnika. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo płynu, aby zanurzyć się w wodzie całkowicie grosze, które zostaną umieszczone płasko na dnie pojemnika. Jeśli nie, dodawaj płyn tak, aby groszki były całkowicie zanurzone.

Krok 3:

pièce dans l'eau

Ułóż kawałki w jednej warstwie, tak aby się nie stykały. Następnie odczekaj 15 minut.

Krok 4:

main qui nettoie des pièces

Po usunięciu kawałków i wytarciu ich szmatką lub ręcznikiem papierowym powinny wyglądać błyszcząco. Jeśli brązowa warstwa utleniająca nie odpadnie, włóż części z powrotem do pojemnika i pozostaw je do namoczenia na dodatkowe pięć minut.

Krok 5 (opcjonalnie):

brosser des pièces de monnaie

Możliwe rozwiązanie: Jeśli Twoje dzieci wolą bardziej praktyczne podejście do czyszczenia części, dodaj niewielką ilość wody do łyżki sody oczyszczonej, aby utworzyć pastę. Pozwól dzieciom nakładać pastę na każdą część za pomocą starej szczoteczki do zębów i delikatnie szorować. Opłucz części, aby odsłonić błyszczące powierzchnie.

Krok 6 (opcjonalnie):

pièce de monnaie dans mousse

Jeśli Twoje części są nadal brudne, możesz napełnić plastikowy pojemnik jednocalową warstwą ciepłej wody. Następnie dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń i zakręć wodą tak, aby powstały bąbelki. Dodajemy kawałki i pocieramy każdy z osobna, aż powierzchnia stanie się błyszcząca. Spłucz letnią wodą, a następnie osusz.

tirelire
Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.