économiser avec une tirelire

Jak oszczędzać ze skarbonką? 7 sekretnych wskazówek

Czy kiedykolwiek kupiłeś skarbonkę, położyłeś ją przy łóżku i znalazłeś na nowo? porównaj po kilku miesiącach? Jeśli tak, nie jesteś sam. W rzeczywistości jest to A wydanie co zdarza się wielu innym osobom. Tam przyczyna ? Nie wiesz, jak oszczędzać za pomocą skarbonki.

économiser tirelire

Ale nie panikuj! Jeśli dzisiaj zdecydowaliśmy się napisać ten artykuł, jego głównym celem było pomóc Ci zmienić ten nawyk. Tak, jest to możliwe wypełnij swoją skarbonkę nie zdając sobie z tego sprawy. Do tego po prostu trzeba mieć dobre wskazówki jak te, które oferujemy poniżej.

Zauważony : zanim zaczniesz, wiedz, że zastosowanie wszystkich metod na raz jest prawie niemożliwe, ryzykując zrujnowanie siebie lub zniechęcenie. Jako wskazówka radzimy przeczytać wszystkie strategie oszczędzania, a następnie wybrać te, które wydają Ci się wykonalne przez cały rok. Następnie je adoptuj i tyle.

Tirelire Cochon

01 – Ustaw tygodniowy budżet i wypłać go w gotówce

Nikt Ci nie wmówi inaczej, realizując określony miesięczny budżet, unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Dlatego, jeśli chcesz zostać oszczędny (zarządzaj swoim budżetem), pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to unikać chodzenia do bankomatu za każdym razem, gdy potrzebujesz pieniędzy. W tym przypadku lepiej jest oszacować jego wartość tygodniowe potrzeby finansowe, wypłacić odpowiednią kwotę w gotówce i zarządzać nią w ciągu tygodnia (co miesiąc).

Faire un budget

 Dzięki tej wskazówce łatwiej będzie kontrolować swoje wydatki, a tym samym uniknąć dokonywania „bezużytecznych” wydatków. Podobnie łatwiej będzie śledzić każde euro w Twoim budżecie i zobaczyć, ile Cię to kosztuje. zostań na koniec tygodnia. Włóż więc niewykorzystane pieniądze bezpośrednio do swojej skarbonki. Fajnie, prawda? Unikasz bezwartościowych wydatków podczas napełniania swojej skarbonki, wkładając z niej pieniądzeusunięte i zaoszczędzić pieniądze.

Zauważony : rada, jaką możemy Ci udzielić przed kontynuowaniem, to zawsze uwzględniać tę metodę wśród wybranych. W rzeczywistości jest to jeden z najskuteczniejszych środków.

02 - Wybierz konkretny nominał do zapisania (metoda 5 banknotów)

Technique pour un budget

Niewiele osób zna tę metodę, a mimo to pozwala ona skutecznie oszczędzać pieniądze za pomocą skarbonki. Podsumowując, chodzi o zdefiniowanie limitu, który należy zapisać za każdym razem. Innymi słowy, chodzi o to, żeby ci powiedzieć. „ Ilekroć otrzymam tę notatkę, nie użyję jej więcej, ale wyślę ją do mojej skarbonki. ».

Najczęściej jest to banknot 05 euro. Gdy tylko go otrzymasz, włożysz go bezpośrednio do swojej skrzynki, nie zmieniając go ponownie. Na przykład, jeśli masz 20 euro i chcesz zapłacić rachunek na 12 euro, koniecznie otrzymasz 07 euro. Jeśli wśród banknotów 07 znajduje się banknot 05 euro, odkładasz go na bok i przechowujesz później w skarbonce. A potem udawaj, że to nigdy nie istniało.

Zauważony : nominał do zapisania nie może być wybrany losowo. Tak naprawdę trzeba zadbać o to, aby nie był on zbyt duży, aby przed końcem tygodnia uniknąć dziur budżetowych.  

03 - Karaj swoje złe słowa i złe uczynki

Punir ses actes

Nikt nie jest doskonały, często mówią! Można jednak ulepszyć, jeśli naprawdę tego chcesz. Wśród możliwych metod znajduje się automat ładujący. : wyjaśniamy. Zasada tej metody jest dość prosta (płacić wszystkie twoje złe uczynki i złe słowa do swojej skarbonki). Najczęściej ważne jest zdefiniowanie a stawka początkowa.

Możesz na przykład zdecydować się na wystawienie euro przy kasie, aby się ukarać. W przeciwieństwie do poprzednich metod, które głównie pozwalały na oszczędzanie, ta pozwala nie tylko oszczędzać za pomocą skarbonki, ale także stać się najlepsza osoba. I to nie wszystko ! Można też zrobić z tego zabawę z dziećmi. Aby to zrobić, po prostu wykonaj gra grupowa.

Zauważony : niektórzy ludzie używają tej metody bez głównego zamiaru oszczędzania. Rzeczywiście, dla nich jest to dobry sposób na edukację małych dzieci i doskonalenie siebie jako osoby.

04 - Nagradzaj się za swoje dobre uczynki

bonnes actions

W przeciwieństwie do poprzedniej metody, ta ma zasadę nagradzania. Tutaj chodzi o ponowne określenie kwoty za wszystkie dobre uczynki. Na przykład zdecyduj się wrzucić euro do skarbonki za każdym razem, gdy będziesz z siebie dumny. Najczęściej jest to akcja pomocowa, którą wykonałeś, nagroda za zrealizowanie celów na dany dzień...

Tak jak poprzednio, możesz również zastosować tę metodę oszczędzania, aby zaszczepić dobre wartości swoim dzieciom. Na przykład naucz je, jak lepiej się zachowywać, podziel się z nimiduch oszczędności, zmotywuj ich, aby mieli właściwe podejście... Jeśli oglądałeś film o Harrym Potterze, zasada jest trochę taka sama jak w przypadku nagrody na koniec roku.

05 - Wypełnij swoją skarbonkę metodą 52-tygodniową

Défi 52 semaines

Jest to dość trudna metoda, ale skuteczny dotrzeć do pula pod koniec roku. Zasada jest prosta: „zaoszczędź co tydzień kwotę odpowiadającą pozycji z odpowiedniego tygodnia”. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość niejasne wyjaśnienie, ale na przykładzie będzie lepiej.

Każdy tydzień roku na jednym stanowisku! Na przykład pierwszy tydzień stycznia odpowiada pozycji 1, drugi – pozycji 2 i tak dalej. Aby zaoszczędzić dzięki tej metodzie, musisz wpłacić jedno euro w pierwszym tygodniu stycznia, dwa w drugim i tak dalej. Po sześciu miesiącach będziesz 26To jest tydzień a pula nagród wyniesie 351 euro. Na koniec roku metoda ta pozwala zaoszczędzić 1378 euro.

Tirelire Design

Certes, lLiczby są pochlebne, ale jak powiedzieliśmy powyżej, jest to metoda trudna do osiągnięcia. Rzeczywiście są tygodnie, w których trzeba będzie wpłacić 20, 30 euro, a nawet 50 euro, aby zachować spójność. Najczęściej pod koniec roku odczuwamy większe trudności i nie zawsze łatwo jest dotrzymać kroku.

Zauważony : nasza rada jest taka, aby zapewnić Cię, że Twoje dochody pozwalają na pomyślne przeprowadzenie tej metody. W przeciwnym razie możesz wykonywać cykle po 6 miesięcy każdy.

06 - Powiedz sobie: „niespodziewanie otrzymane pieniądze należą do skarbonki”

Technique pour économiser avec sa tirelire facilement

Nierzadko zdarza się niespodziewane otrzymanie pieniędzy! Na przykład prając ubrania, sprzątając dom... Według tej metody wszystkie kwoty, które otrzymasz niespodziewanie, muszą trafić do skarbonki. W końcu nie masz na nich żadnych programów, więc nie wyrzucisz ich po prostu do skrzynki? Oprócz umożliwienia redukcji niepotrzebne wydatki, ta metoda na to pozwala puchnąć twoja skarbonka.

Kolejną wskazówką związaną z tą metodą jest skierowanie żółtych monet do skarbonki. Rzeczywiście, ponieważ nie lubimy transportować te części na co dzień najkorzystniej jest wrzucić je do skarbonki, zamiast mówić „zatrzymaj resztę”. Jeśli ten gest sprawi, że będziesz wyglądać jak nędzarz chcący otrzymać resztę 1 lub 2 centów, sprawi to również, że staniesz się oszczędzającym (co jest Twoim celem w postaci odkładania pieniędzy).

07 - Bądź cierpliwy i przede wszystkim bardzo zdyscyplinowany

Économiser sur le long terme

Jeśli wiele osób nie może oszczędzać za pomocą skarbonki, to dlatego, że tak jest. : albo niecierpliwy, albo niezdyscyplinowany. Rzeczywiście, chociaż wszyscy chcemy, aby nasze fundusze się zapełniły, musimy zrozumieć, że nie stanie się to natychmiast. Dlatego warto zachować spokój i ustalić termin otwarcia skarbonki.

Jak oszczędzać za pomocą skarbonki: o czym pamiętać

Objectif financier

To tyle w tym artykule, który skupiał się na tym, jak oszczędzać za pomocą skarbonki! Teraz jesteś w stanie osiągnąć prawdziwe wyczyny i zdobądź prawdziwy jackpot. Zanim jednak nas opuścisz, powinieneś wiedzieć jedno. : nie oszczędza się skarbonką dla zabawy. Najczęściej jest to czynność wykonywana w zmierzać do osiągnięcia celu.

Możesz na przykład zaoszczędzić, aby opłacić wycieczkę, przerobić garderobę, kupić nowy telefon, zmienić komputer… Bez względu na motywację, musisz o tym pamiętać od początku do końca oszczędzania. Rzeczywiście, jest to ostateczny cel, który służy motywacja.

Jeśli w którymkolwiek momencie zastosowanie wybranej metody będzie dla Ciebie trudne, pamiętaj, że dzieje się tak w słusznej sprawie. Podobnie, jeśli zapełnienie kasy staje się obciążeniem finansowym, możesz zmienić metodę i wypróbować łatwiejszą. Przede wszystkim nie wolno się po drodze poddawać.

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.