Comment arrêter d'être dépensier

Jak przestać być rozrzutnikiem: lekcje od dziecka i plastikowej skarbonki

W ostatni weekend byłem na konferencji finansowej. Konferencja ta jest spotkaniem blogerów finansowych, zarządzających majątkiem i mediów, którzy mają ten sam cel. Porozmawiaj o pieniądzach! To była co najmniej owocna konferencja, ale najlepsza lekcja przyszła po powrocie do domu. Jeśli kiedykolwiek byłeś na konferencji, powinieneś wiedzieć, że zazwyczaj tak się dzieje drobne upominki. Zwykle można dostać fajne gadżety, w zależności od tego, do którego stoiska się udasz. Kupiłem kilka pięknych rzeczy, ale większość z nich była dla mojego małego syna (ma mniej niż dwa lata). Kto kocha małe gadżety bardziej niż mały chłopiec?

tirelire vache

Spacerując po hali wystawowej zauważyłem skarbonkę. Był plastikowy i na tyle mały, że zmieścił się w mojej walizce. Wzięłam jedną z myślą, że dam ją mojemu synowi. Ma już skarbonkę, ale jest naprawdę ładna i wykonana z metalu. Ponieważ lubi rzucać przedmiotami, lepszym rozwiązaniem będzie plastikowa skarbonka. Nie wiem jak Wy, ale ja wolałem uniknąć metalowej skarbonki przebijającej się przez ścianę.

Kiedy w niedzielę wróciliśmy do domu, rozpakowałem torbę i dałem mu kilka darmowych prezentów. Żadne z nich nie zrobiło na nim wrażenia, z wyjątkiem skarbonki. Jako bloger finansowy cieszę się, gdy mój syn uśmiecha się, gdy widzi skarbonkę. Wiem, że nie rozumie, o co tak naprawdę chodzi.

tirelire avec des pieces

Patrzę, jak mój syn wchodzi w interakcję z plastikową skarbonką

Co to za przyjemność mieć pustą skarbonkę? Kto chciałby całkowicie pustą plastikową skarbonkę? . Kiedy mu to po raz pierwszy dałem, uśmiechnął się i wziął. Miałem drobne w kieszeni, więc położyłem je na ziemi. Nigdy nie dotykał monet, więc było to dla niego zupełnie nowe doświadczenie. Pokazałem mu, jak wrzucać monety do szczeliny, a on próbował mnie naśladować. Zrozumienie celu tego ćwiczenia zajęło mu trochę czasu, ale zrozumiał. Zabawnie było widzieć, jak wkładał pieniądze do skarbonki. Obserwowanie go nauczyło mnie także kilku ważnych lekcji.

Problemem wydawców jest to, że oszczędzanie pieniędzy jest WOLNE!

Teraz rozumiem, dlaczego tak wiele osób rezygnuje z oszczędzania pieniędzy. Jest to powolny proces. Jeśli nie widzisz, że Twoje pieniądze rosną, możesz się poddać. Mój syn był sfrustrowany, gdy nie mógł włożyć monety do skarbonki. Złościł się wtedy, gdy chciał wrzucić więcej niż jeden kawałek na raz. Najwyraźniej nie rozumiał sensu oszczędzania monet, ale jedynie się nim sugerował przyjemność wrzucania monet. Chciał to zrobić szybciej!

Miał więcej zabawy, kiedy mógł wkładać kawałki spod pokrywy na dole. Zdjąłem więc pokrywę i pozwoliłem mu się nią pobawić. Wrzucając więcej monet, bardziej się zaangażował i dłużej pozostał przy skarbonce. To samo zjawisko widzę w prawdziwym życiu. Każdy z nas lubi odkładać dużo pieniędzy na swoich kontach oszczędnościowych. To nas uspokaja i zachęca do dalszego działania. To motywujące widzieć, że pieniądze szybko rosną. Kto nie chce zaoszczędzić więcej pieniędzy?

Kluczowa lekcja: Nawet jeśli oszczędzanie może być powolne, znajdź sposób, aby uczynić to grą. Spróbuj poznać nowe sposoby oszczędzania i tworzyć poziomy oszczędności. Używać wskazówki, jak dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi. Nie zniechęcaj się, jeśli nie zaoszczędziłeś tyle, ile chciałeś.

Trudno jest przestać być rozrzutnikiem, bo zawsze fajniej jest wyjąć pieniądze ze skarbonki

Być może będę musiał popracować nad tą częścią, ponieważ mój syn wykazuje oznaki konsumpcjonizmu! Żartuję, nie ma nawet dwóch lat. Pozwolę mu pobawić się w tę grę trochę dłużej, a potem nauczę go, co to naprawdę znaczy. Tak czy inaczej, po włożeniu pieniędzy do skarbonki, on chciałem go natychmiast odzyskać. Próbował potrząsnąć skarbonką, aby monety wypadły przez szczelinę, ale było to trudne. Podał mi skarbonkę i poproszony o otwarcie dolnej pokrywy. Oddałem mu otwartą skarbonkę, a on wylał pieniądze na siebie, głową jak pod prysznicem. Kiedy opamiętałem się... zdałem sobie sprawę, że większą frajdę sprawia mu gra pieniędzmi.

picsou douche de pieces

Pomyśl o tym przez minutę. Kto nie lubi wydawać pieniędzy? Tak, wiem, że wielu blogerów zajmujących się finansami osobistymi lubi oszczędzać pieniądze, ale są chwile, kiedy lubimy je wydawać. Każdy to lubi. Nasza kultura opiera się na wydatkach. Większość Francuzów nie oszczędza. Wszędzie wokół nas pojawia się pokusa wydawania pieniędzyi bardzo niewiele rzeczy zachęcających do oszczędzania. Średnie oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi około 0,10%. To 10 centów za każde zaoszczędzone 100 euro. Auć!

Kluczowa lekcja: Chociaż wydawanie pieniędzy zawsze jest zabawne, upewnij się, że nadal oszczędzasz wystarczająco dużo. Wszyscy mamy wiele celów związanych z pieniędzmi, życiem, emeryturą lub możliwością podróżowania. Aby osiągnąć te cele, konieczne jest zatem oszczędzanie. Tak, rozumiem koncepcję” Żyjesz tylko raz ", więcej VCzy kiedykolwiek chciałeś za podążanie za tą koncepcją, ponieważ nie zaoszczędziłeś wystarczająco dużo? Bez oszczędności pozwalających na emeryturę lub podróżowanie koncepcja ta po latach staje się strasznie kosztowna.

Mój syn pokazał mi, że od najmłodszych lat większą ekscytację budziło w nas pobieranie pieniędzy ze skarbonki. Być może dlatego skarbonki nie są tak popularne. Wystarczy mocny cios młotem, aby wykorzystać swoje bogactwa. Pokusa może być ogromna, a dzięki wykorzystaniu oszczędności nasza przyjemność jest natychmiastowa. Wielu z nas, w tym ja, czasami pozwólmy, aby konsumpcjonizm przyćmił nasze najlepsze intencje. Mam nadzieję, że uda nam się w dalszym ciągu oszczędzać dzisiejsze dolary, abyśmy mogli je wykorzystać, kiedy naprawdę ich potrzebujemy. Oszczędzanie pieniędzy to świetna zabawa i lubię to, ale jest wiele gospodarstw domowych, które nie mają żadnych oszczędności lub mają je w ogóle. Mam nadzieję, że mój synek będzie się stopniowo zmieniał i spodoba mu się pomysł trzymania monet w skarbonce zamiast otwierania jej i śmiechu przez kilka sekund!

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.