tirelire et épargne

Przestań ignorować swoją skarbonkę. Kilka wskazówek, jak skutecznie oszczędzać

Jak radzi sobie Twoja skarbonka (czyli konto oszczędnościowe)? Pełne i zdrowe, czy przygnębiające i puste? Niezliczone gospodarstwa domowe miały niewielkie lub żadne oszczędności podczas niskich stóp procentowych w ostatniej dekadzie. Pożyczanie było łatwe i niedrogie, co spowodowało rekordowy poziom zadłużenia osobistego. Niskim stopom procentowym pożyczania pieniędzy towarzyszą niskie oprocentowanie inwestycji. To, co zaczęło się jako pogorszenie koniunktury gospodarczej, przerodziło się w okres burzliwej niepewności. Choć niepewność może być stresująca, może również prowadzić do zmian.

Jednym ze sposobów zaznaczenia zmiany jest podjęcie uchwał. Jeśli 1 stycznia tego roku nie uwzględniłeś celów oszczędnościowych w swoich postanowieniach noworocznych lub nie dotrzymałeś planów, Nowy Rok i Chiński Nowy Rok tuż tuż, daje kolejną „oficjalną” szansę na podejmować pozytywne postanowienia finansowe.

Chiński Nowy Rok to rzeczywiście czas świętowania nowych początków. Aby wczuć się w atmosferę Nowego Roku, oto 4 sposoby, aby ten rok był tym, w którym przestaniesz ignorować swoją skarbonkę:

1. Czerwony często kojarzy się ze szczęściem, ale jeśli chodzi o finanse, czarny jest najlepszy.🐖

Czerwony to kolor szczęśliwy w chińskiej tradycji i wielu uważa, że ​​jest to linia obrony przed pechem. Chociaż może to być prawdą, jeśli chodzi o dom, życie miłosne, pracę lub szczęście, najlepiej jest trzymać swoje finanse z dala od czerwonych i czarnych barw. Aby to zrobić, spłacaj swój dług tak szybko, jak to możliwe.

Bycie zadłużonym jest drogie. Oznacza to, że płacisz więcej niż normalna cena, zwłaszcza za to, co kupujesz. Dodatkowe pieniądze potrzebne na spłatę odsetek i bieżących opłat utrzymują Cię w ciągłym cyklu wykorzystywania pieniędzy, które zarobisz dzisiaj, na opłacenie rzeczy kupionych w przeszłości. Ciągłe płacenie za przeszłość pozbawia Cię możliwości planowania i oszczędzania na przyszłe potrzeby, pragnienia i cele.

Rozwiązanie ? Stwórz realistyczny plan jak najszybszego wyjścia z długów. Mając pod kontrolą swoje długi, możesz okazać swojej skarbonce trochę miłości. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć spłatę zadłużenia:

2. Unikaj tabu: nie ma małych oszczędności 💰

Tabu idą w parze z tradycjami, a gdy istnieją już wystarczająco długo, granice mają tendencję do zacierania się. Najważniejszym tabu, które należy przełamać, jeśli chodzi o oszczędzanie, aby móc zapełnić swoją skarbonkę, jest robienie celowe oszczędzanie. Posiadanie środków do zainwestowania w Plan Oszczędności Emerytalnych, Livret A lub inne konto oszczędnościowe nie jest przypadkowe. Musisz zaplanować pieniądze, które zamierzasz zaoszczędzić w swoim budżecie, w taki sam sposób, w jaki planujesz budżet na rachunki za telefon komórkowy lub płatności za samochód.

Pomyśl o tym w ten sposób: aby zaoszczędzić pieniądze Kiedy cię na to stać lub masz dodatkowe pieniądze, prawie nigdy się to nie zdarza. Właśnie dlatego wiele skarbonek jest na stałe podłączonych do aparatury podtrzymującej życie.

Rozwiązanie ? Zacznij oszczędzać już teraz. Sprawdź stan swojego konta bankowego, kieszeni lub portfela i znajdź 10 lub 20 euro na początek. Wpłać pieniądze na swoje konto oszczędnościowe. Jeśli chcesz oszczędzać na coś konkretnego, otwórz specjalne konto oszczędnościowe przeznaczone na ten jeden cel. Jeśli zaoszczędzisz resztę, zbierz każdą monetę, aby powiększyć swoją skarbonkę. Zacznij od małych rzeczy i zaplanuj swój budżet, w jaki sposób możesz dodać więcej pieniędzy. Obstawianie szczęścia jest ryzykowne, bądź mądry, stwórz własne szczęście.

3. Pozbądź się złych nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy ⛔️

Trwają niezliczone przygotowania do chińskiego Nowego Roku. Tradycja sprzątania domu w zeszłym roku, w połączeniu z wszelkim pechem, może równie dobrze dotyczyć Twoich finansów. Wszyscy mamy nawyki, jeśli chodzi o nasze pieniądze, ukrywanie wydatków lub długów pod dywan częściej, niż chcielibyśmy przyznać.

Pomyśl o wszystkich codziennych nawykach, które narastają z biegiem czasu, np.: kupuj kawę i lunche na zewnątrzzamiast przygotowywać je w domu i przynosić w torebkach przynajmniej co drugi raz. Każdy powinien co roku sprawdzać swoje regularne rachunki, aby sprawdzić, czy to, co płaci, odpowiada jego zużyciu lub czy jest dostępne coś lepszego. Dla niektórych ich nawyki stworzyły uzależnienia, które w efekcie mogą je drogo kosztować, na przykład palenie lub używanie nielegalnych substancji. Inni płacą za grę i uzależniają się od hazardu.

Raz w roku zapal jasne światło w ciemnych zakamarkach swojego budżetu. Usuń wszystko, co jest stare lub nieodpowiednie i nie musi już tam być. Daj sobie nowy początek i skup się na wykorzystaniu pieniędzy i zasobów, aby przybliżyć się do swoich celów, a nie od nich oddalić. Przyjęcie dobrych nawyków finansowych pomoże Twojej małej skarbonce urosnąć..

tirelire cochon rose 2019

4. Unikaj rozbijania czegokolwiek, zwłaszcza banku.🔨

Pękanie nie jest mile widziane, zwłaszcza podczas chińskiego Nowego Roku, ale czy w kontekście Twojego budżetu masz czasem wrażenie, że jest zepsuty i nie da się go naprawić? Kiedy żyjesz od wypłaty do wypłaty, że trudno nam związać koniec z końcem, że nie mamy odwagi otworzyć naszej skarbonki, bo wiemy, że nic w niej nie ma, naprawdę mamy wrażenie, że nasz budżet jest w kawałkach. Ale nie rozpaczaj.

Można ustawić budżety. Można je całkowicie przepisać, dostosować, przerobić i jeszcze raz przerobić. Pomyśl o swoim budżecie jako o planie wydawania pieniędzy. Oznacza to cofnięcie się o krok, przyjrzenie się, dokąd obecnie idą Twoje pieniądze, podjęcie decyzji, dokąd chcesz, aby zamiast tego poszły, i dostosowanie swojego dochodu do tego. Budżet jest tym, co pozwoli Ci pozbyć się skarbonki i pomoże Ci zaoszczędzić na realizacji Twoich celów.

Ten rok jest Twoją skarbonką – 2 wskazówki, jak łatwiej oszczędzać 💶

TO świnie są symbolem bogactwa w kulturze chińskiej, duża skarbonka, czyli dobrze wypełnione konto oszczędnościowe, jest również duża w wielu kulturach zachodnich. Jednym z najlepszych sposobów na rozwój konta oszczędnościowego jest automatyzacja wpłat. Aby to zrobić, ustal, jaka część Twojego wynagrodzenia powinna trafiać na Twoje konto oszczędnościowe. Następnie ustal bezpośrednią wpłatę za pośrednictwem bankowości internetowej, aby przelać pieniądze na konto oszczędnościowe w dniu wypłaty. Jeśli nie zobaczysz już tych pieniędzy, nie będziesz już o nich myśleć. Będziesz zaskoczony, jak szybko to się sumuje.

Kolejną świetną wskazówką ułatwiającą oszczędzanie jest przeznaczanie odrobiny pieniędzy na wydatki za każdym razem, gdy otrzymasz zapłatę. Niezależnie od tego, czy nazwiesz to kieszonkowymi, gotówką czy jakkolwiek, jest to gotówka, którą możesz wydać, jak chcesz. Lub odłóż go na bok i zajmij się czymś trochę większym. Pieniądze są nagrodą za trzymanie się budżetu i planu wydatków.

Chiński Nowy Rok obchodzony jest na całym świecie. Skorzystaj z uroczystości, aby uczcić Rok Świni!

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.