remplir sa tirelire

Jak napełnić swoją skarbonkę? Nasze najlepsze wskazówki

Kupując skarbonkę, robisz to głównie po to, aby ją zapełnić i zdobyć jak największy jackpot. Jednak nie zawsze jest to wynik, jaki uzyskujemy dla prosty powód że robimy to źle. Dla tych, którzy nie wiedzą, kasy nie wypełnia się wrzucając od czasu do czasu jakąś notatkę. Najczęściej konieczne jest przestrzeganie a dobra strategia od jego podstawy oszczędność

remplir sa tirelire

Dla tych, którzy jeszcze tego nie przeczytali, przygotowaliśmy kompletny artykuł, który oferuje TO najlepsze strategie oszczędzania ze skarbonką

Dziś postanowiliśmy podejść do tematu inaczej, odpowiadając na pytanie, jak napełnić swoją skarbonkę. W przeciwieństwie do poprzedniego artykułu, ten artykuł nie będzie dotyczył strategii, ale raczej wskazówek, które pomogą Ci stać się bardziej oszczędnym. Bez zbędnych ceregieli, tutaj jest dla Ciebie 06 rzeczy do zrobienia aby szybko zapełnić swoją kasę fiskalną. 

01 - Poznaj skumulowany efekt łatwego zapełnienia skarbonki

objective avec tirelire

Jednym z powodów, dla których wiele osób nie napełnia swoich skarbonek, jest to, że po pewnym czasie czują się zniechęceni. Tak naprawdę nie są tego świadomi stać się oszczędnym to proces wymagający cierpliwości. Dlatego też, jako pierwsza wskazówka dotycząca napełniania skarbonki, powinieneś zawsze o tym pomyśleć skumulowany efekt

 

tirelire cochon

 

Powiedz sobie w duchu, że posiadanie pełnej skarbonki nie jest pracą na jeden miesiąc. Naszym zdaniem jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego celu jest określenie daty kasacyjnej. Innymi słowy, zapisz w kalendarzu dzień, w którym rozbijesz swoje pudełko. Najczęściej zaleca się wybór semestru lub roku. W ten sposób masz pewność, że masz spójną pulę nagród, jeśli zdefiniowałeś dobra strategia oszczędzania. 

tirelire et euro

 Ale bądź ostrożny, to tylko proste sugestie. Tak naprawdę powinieneś wiedzieć, że data rozwiązania Twojego funduszu zależy głównie od Twojego cele wkładu. Im lepszy Twój zarządzać swoimi pieniędzmi, tym szybciej to nastąpi. Na przykład, jeśli chcesz przyczynić się do projektu, który będzie realizowany za dwa lata, nie otwieraj skarbonki na dwa lata. Aby kontynuować, po prostu daj sobie potrzebna motywacja i nie przestawajcie myśleć, że wasze ofiary służą szczytnemu celowi, bo przyniosą wam później ogromną radość. 

02 - Wybierz skarbonkę bez zatyczki lub zapieczętuj swoją

Nie, możesz być spokojny, nie mówimy tego, aby zmusić Cię do zakupu nowej skarbonki po zakończeniu cyklu oszczędzania. Tutaj cel jest słuszny aby uniknąć pokusy aby zobaczyć, ile masz, lub odzyskać trochę pieniędzy, gdy ich potrzebujesz. 

 

tirelire licorne

 

Jeśli nie wiesz, doświadczenie pokazuje, że ludzie z korkowe skarbonki które mogą się otwierać i zamykać, najczęściej wpadają w pułapkę ich otwierania. Albo dla liczyć swoje oszczędnościlub weź lub dwa bilety, aby zaspokoić potrzebę.

casse tirelire

Dlatego też, aby uniknąć tego samego, wskazówką byłoby preferowanie pudełek bez zakrętek lub tych z zakrętką, którą można zamknąć silikon od początku oszczędzania. Jeśli chcesz naszej opinii, drugi typ ma więcej zalet. Rzeczywiście, ponieważ chodzi o oszczędzanie, pozwala to uniknąć konieczności zakupu nowego funduszu za każdym razem, gdy chcesz wpłacić swój wkład. 

tirelire cassé avec marteau

Najczęściej pojedynczy fundusz pozwoli na oszczędzanie na kilka lat, a nawet na całe życie. Aby to zrobić, po prostu usuń silikon podczas opróżniania skarbonki i odłóż ją z powrotem do przechowywania. skorzystam ponownie

03 - Wypełnij swoją skarbonkę konkretnym celem i miej zasady

Remplir sa tirelire pour un objectif précis

To prawdopodobnie najlepsza rada, jaką Ci do tej pory daliśmy. Podsumowując, wiedz, że lepiej oszczędzać mając cel i zasady niż oszczędzanie bez powodu. Dobrze przeczytałeś, niektórzy ludzie decydują się na oszczędzanie z prostego powodu, że gdzieś to usłyszeli oszczędzać pieniądze było dobrą rzeczą. Jednak prawdziwa motywacja nie wystarczy, stąd rezygnacja po kilku tygodniach od rozpoczęcia.

discipline avec tirelire

Dlatego zdecydowanie zalecamy, aby zawsze przed rozpoczęciem oszczędzania wyznaczać sobie cel. Jako wskazówkę, zawsze wybieraj cel to jest dla Ciebie ważne i powiedz sobie, że bez pieniędzy się to nie obejdzie. Jeśli podczas tygodni oszczędzania będziesz miał trudności z dotrzymaniem kroku, myślenie o celu na nowo rozbudzi Twoją motywację. Podobnie musisz ustalić serię zasady wydawania pieniędzy mniej i tym samym zapełnij swoją skarbonkę. Na przykład :

 • Zatrzymaj swoje uzależnienia
 • fumer cigarette

  Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale uzależnienia to jedna z rzeczy, która sprawia, że ​​na co dzień wydajesz najwięcej. Niezależnie od tego, czy jest to tytoń, alkohol, hazard, czy nawet kawa, stopniowo cię rujnuje. Dlatego jeśli chcesz zapełnić swoją skarbonkę, z pewnością nadszedł czas, aby ograniczyć swoje uzależnienia, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy. Dlaczego nie wyeliminować całkowicie tych niepotrzebnych?

 • Unikaj jedzenia poza domem
 • manger burger

  Wszyscy wiemy, że regularne jedzenie poza domem jest drogie. Chociaż może cię to uszczęśliwić, nie powinieneś robić z tego nawyku. Wskazówka: ogranicz swoje wyjścia do restauracji i preferuj posiłki w domu wykonane przez siebie. Jeśli spędzasz dużo czasu w pracy, możesz przygotować miski dzień wcześniej i zabrać je ze sobą. Jeśli chodzi o dodatkowe pieniądze, które zostaną zarobione, wyślij je bezpośrednio do swojej skarbonki.   

 • Preferuj zakupy z drugiej ręki
 • achat d'occasion

  Kupowanie w supermarketach to luksus, na który nie warto sobie pozwolić, chcąc zapełnić swoją skarbonkę. Rzeczywiście, chociaż możemy wierzyć, że dobre ubrania lub przedmioty są sprzedawane jako nowe, nie jest to do końca prawdą. Tam są Ubrania i akcesoria które można znaleźć używane w dobrej jakości. Oprócz tego, że pozwala zaoszczędzić pieniądze, to wskazówka jest ekologiczna.

 • Rób krótkie wycieczki rowerem
 • déplacements à vélo

  Jeśli chcesz pokonywać krótkie dystanse, rower Ci na to pozwala aby zaoszczędzić na paliwie, chronić atmosferę, a także uprawiać sport. Jeśli pozostaniemy w ekonomii, ta wskazówka pozwala znacznie zapełnić skarbonkę, ponieważ tankowanie jest drogie

  04 - Zawsze postępuj zgodnie ze strategią oszczędzania, aby lepiej wypełnić swój fundusz

  stratégie d’épargne

  Jak powiedzieliśmy powyżej, ci, którym uda się napełnić swoje skarbonki, to ci, którzy podążają za nimi strategię oszczędzania. W tym przypadku strategia oszczędzania to po prostu wybrana przez Ciebie metoda, która pozwala oszczędzać w skoordynowany sposób. Dla przypomnienia, istnieje kilka strategii, które można w tym znaleźć artykuł poświęcony oszczędzaj za pomocą skarbonki.

  tirelire cochon bleu

   

  Do najpopularniejszych metod zalicza się np. metoda 5 nut, która polega na wysłaniu wszystkich jego banknoty 5 euro w skrzyni bez wyjątku. Istnieje metoda 52-tygodniowa, która pozwala na zaoszczędzenie kwoty odpowiadającej pozycji danego tygodnia w roku. Tam sposób kary lub nagroda, która pozwoli Ci wpłacić pieniądze do kasy za każdym razem, gdy popełnisz błąd lub dobry uczynek... W zasadzie metod na Ciebie jest wiele pozwalają zaoszczędzić podczas zabawy. Nie wahaj się przeczytać odpowiedniego artykułu i wybierz te, które wydają Ci się bardziej praktyczne. 

  05 - Idź na pchli targ, aby szybko zapełnić swoją skarbonkę

  brocante pour remplir votre tirelire

  Nie zawsze potrzebujemy wszystkiego, co mamy! Najczęściej zrób tzw Pchli targ starych przedmiotów pomoże Ci zapełnić skarbonkę. Na przykład posortuj swoje stare ubrania, których już nie używasz i zaoferuj je na internetowych pchlich targach. Podobnie, Twoje stare meble mogą Ci przynieść trochę pieniędzy aby wypełnić swoją kasę fiskalną. 

  Zrozumiałbyś to! Ustal co wartość i sprzedać z zyskiem. Jeśli nie podoba Ci się ten pomysł, pamiętaj, że drugą zaletą jest zwolnienie miejsca w domu. Podobnie chroni przyrodę ze względu na fakt, że jest przedmiotem recyklingu. 

  06 - Monetyzuj swój talent, aby osiągnąć żądaną pulę nagród

  Monétiser votre talent

  Na koniec nasza ostatnia wskazówka: zarabiaj na swoim talencie. Być może nie wiesz, ale każdy z nas ma wyjątkowy dar lub talent, który można sprzedać. Na przykład, jeśli lubisz fotografię, zostanie fotografem sezonowym pozwoli ci uzupełnić swoje dochody, a tym samym mieć ich więcej możliwości oszczędzania

  Podobnie, jeśli pasjonujesz się rysowaniem, umieść swój talent, poczekaj pozwoli Ci zarobić więcej niż Twoja pensja. W Internecie istnieje wiele platform, które pozwalają nawiązać kontakt z potencjalnymi nabywcami. Zasada jest stosunkowo prosta. : Najczęściej wystarczy opisać, co oferujesz, aby otrzymać zamówienia. Z pieniądze, które zarobisz, łatwiej będzie Ci napełnić swoją skarbonkę.

  Wiedzieć więcej :

  Powrót do bloga
  zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.