Comment savoir gérer son argent

Jak wiedzieć, jak zarządzać swoimi pieniędzmi: ta metoda 3 skarbonek może odmienić Cię finansowo

Tak, dorośli też mają prawo mieć skarbonki. Te symbole z dzieciństwa mogą poprawić Twoje finanse osobiste, zarządzanie pieniędzmi i spokój ducha.

Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, wiesz, że musisz oszczędzać, ale prawdopodobnie mówisz sobie: „Nie mam pieniędzy, żeby oszczędzać”.

Rozumiem: słyszałem, widziałem – i nie jesteś jedyny. Jak wynika z licznych badań, gospodarstwa domowe wpadają w błędne koło upadłości konsumenckiej trzy główne powody : Oni nie planowałem z wyprzedzeniem, oni nie nie monitorują dobrze swoich wydatków lub po prostu mieć złe nawyki budżetowy. Ale jest na to sposób zarządzać swoimi pieniędzmi i oszczędzaj go w sposób, który pasuje do Twojego stylu życia, jest trwały i wierz lub nie, jest to coś, co prawdopodobnie już zrobiłeś jako dziecko: mała skarbonka.

Rozważ oszczędzanie pieniędzy w skarbonce. Tak, skarbonka. Przygotowałam dla mojej córki trzy różne rodzaje skarbonek i nawet Ty, jako poważna i odpowiedzialna osoba dorosła, możesz to zrobić przyjąć ten sam system stworzyć zupełnie nową relację z pieniędzmi. Nie będziesz mieć budżetu, nie powiemy Ci, co powinieneś, a czego nie powinieneś wydawać, i nie poczujesz się w trakcie tego procesu pozbawiony.

Jak wykorzystać skarbonki do przerwania kręgu upadłości? Zacznijmy od omówienia tych trzech skarbonek w pokoju mojej córki i przeznaczenia każdej z nich w pokoju zarządzanie pieniędzmi.

1 - Mała skarbonka: zarządzanie pieniędzmi zaczyna się od wiedzy, jak je najlepiej wykorzystać 🐷

Pierwszy skarbonka to świnka z białymi plamami. Skarbonka jest bardzo urocza i zabawna, co jest dokładnie zgodne z jej przeznaczeniem: pieniądze na zabawę. Moja córka co miesiąc oszczędza pieniądze w tej skarbonce, aby kupić przyszły rower lub nową zabawkę. Musi wydać te pieniądze w tym samym roku, żeby móc się nimi cieszyć.

To ważne: pieniądze trzeba wydać do końca roku. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ musisz cieszyć się pieniędzmi, na które tak ciężko pracujesz. Jeśli zawsze będziesz odkładał na później zajęcia lub nowe rzeczy, których pragniesz w swoim życiu, poczujesz się pozbawiony środków i zaczniesz żałować swoich pieniędzy.

TY skończy się frustracją, może nawet to właśnie teraz czujesz. Zapisując każdy miesiąc na przyszłe zakupy, nie będziesz mieć poczucia winy, wydając swoje pieniądze. Już to odłożyłeś na bok. To Twoje pieniądze, które możesz wydać według własnego uznania, niezależnie od tego, czy są to podróż, telewizor, czy cokolwiek innego, na co masz ochotę przez cały rok.

tirelire cochon

2 - Skarbonka na automatach: przygotuj budżet na swoje długoterminowe cele 🎰

Druga skarbonka mojej córki to Skarbonka w kształcie automatu do gry. Jest skazana na spełnienie swoich największych marzeń. Będzie to jego pierwszy samochód lub inne dużych zakupów w ciągu najbliższych 10–20 lat. To mój ulubiony rodzaj skarbonki, bo to druga lub trzecia pensja.

W twoim przypadku te pieniądze (na koncie) będzie zarabiać własny dochód w oparciu o dokonane przez Ciebie inwestycje. Może pomóc w uzupełnieniu emerytury, dajesz duża siatka bezpieczeństwa czy musisz rzucić pracę ze względów zdrowotnych, czy stać się inwestycją w dom wakacyjny lub coś innego, w zależności od Twoich celów długoterminowych.

3 - Skarbonka ze skarbonką: „Nie dotykaj”, dopóki nie przejdziesz na emeryturę 💰

Trzecia i ostatnia skarbonka to a skarbonka w kształcie skrzyni skarbówczyli pieniądze na jego studia. Dla Ciebie, będzie na emeryturę, zaoszczędzone pieniądze muszą znajdować się na przeznaczonym do tego koncie (PERCO, PERPitp.)

Pieniądze tutaj powinny być przechowywane w miejscu, w którym Cię nie będzie próbowałem go dotknąć przed przejściem na emeryturę. Tego typu konta podlegają ograniczeniom dotyczącym wypłacania pieniędzy, takim jak podatki i kary, które zniechęcają do wypłacania pieniędzy przed osiągnięciem określonego wieku. Jednak nie zawsze to się sprawdzało, dlatego warto trzymać je gdzie indziej, być może u zaufanego doradcy (menadżera majątku, księgowego, specjalisty podatkowego itp.), który zapobiegnie wykorzystaniu pieniędzy przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

Gdzie w tych skarbonkach znaleźć pieniądze do oszczędzania? 💶

Skoro już wiesz, jak skarbonki, które właśnie opisałem, mogą pracować z Twoimi pieniędzmi, jak możesz wpłacić do nich pieniądze? Kluczem jest zacząć na małą skalę. TY będzie powoli wzrastać oszczędności co miesiąc, aż osiągniesz optymalną stopę oszczędności.

Przypomina to dietę (taką, która działa, bo nie powoduje głodu przez cały dzień, dopóki się nie rozbijesz i nie połkniesz kawałka ciasta czekoladowego...). Przede wszystkim mówię o stawianiu tylko 1% Twoich dochodów na każdym koncie, a następnie zwiększaj kwotę odkładaną co miesiąc, aż osiągniesz maksymalną stopę oszczędności dla każdego konta.

Piękno tej strategii polega na tym, że zaczniesz naprawdę zarządzać swoimi pieniędzminaturalnie obniż swoje wydatki, więc możesz wydać w tym co lubisz i przestań wydawać pieniądze na rzeczy, które nie przynoszą większego spełnienia w Twoim życiu.

Korzystając ze skarbonki, możesz spłacić długi samochodowe, konsumenckie i/lub biznesowe, a nawet rozważyć wcześniejszą emeryturę. Kiedy naprawdę zobaczysz siłę tych depozytów w różnych skarbonkach, będziesz chciał zaoszczędzić więcej i zacząć lepiej ustalać priorytety swoich wydatków.

Zmieniając się, możesz stworzyć nowe, lepsze życie dziś i jutro swoje nastawienie finansowe i po prostu oszczędzanie trochę więcej pieniędzy, tak jak robiłeś to, gdy byłeś dzieckiem.

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.