Comment bien gérer son argent

Jak dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi?

Zarządzanie pieniędzmi nie jest nauczane w szkole, mimo że jest to niezbędna umiejętność. Niezależnie od tego, czy chodzi o spłatę długu, zbudowanie siatki bezpieczeństwa, czy nawet zostanie rentierem. Oto najlepsze wskazówki dotyczące nauki zarządzanie finansami, nasze rady zostały zatwierdzone przez ekspertów, aby wydawać mniej i osiągać swoje cele finansowe.

Jak ograniczyć swoje wydatki?

Często znacznie trudniej jest zwiększyć swoje dochody niż zmniejszyć wydatki. Rzeczywiście mamy kontrolę nad swoimi wydatkami, natomiast nasze dochody z reguły zależą od czynników zewnętrznych (podwyżka zależy od decyzji przełożonego, obroty zależą od liczby klientów itp.). To jest powód kontrolować swoje pieniądze zawsze oznacza kontrolowanie wydatków.

Pamiętaj jednak, ogranicz swoje wydatki nie oznacza, że ​​zawsze staramy się płacić jak najmniej. Tak naprawdę chodzi o to, aby z każdego wydanego dolara uzyskać jak najwięcej korzyści. Nie chodzi zatem o skąpstwo, ale o racjonalizację odpływu pieniędzy. Przy każdym wydatku zadajemy sobie pytanie, czy przedmiot lub usługa zapewnia maksymalną wartość za wydane euro. Czasem też są jednorazowe wydatki które stanowią inwestycję pozwalającą na redukcję wydatków w dłuższej perspektywie. Możemy na przykład pomyśleć o zakupie roweru, aby dojeżdżać do pracy i oszczędzać na transporcie publicznym, kupując rower oryginalna skarbonka wrzucić naszą walutę i stopniowo ją gromadzić, co miesiąc anulować i zmienić skrzynkę internetową na tańszą itp.

économies d'argent

Na koniec, dla najbardziej marnotrawnych z nas, są wskazówki przestań być rozrzutnikiem, ponieważ najważniejszą rzeczą jest regularność w tej praktyce. Rzeczywiście, nie możemy zrujnować tygodni wysiłków przez atak szaleństwa podyktowany emocjami. Na przykład możesz wycofaj swoje wydatki tygodniowo gotówką i nie płać kartą kredytową. Co tydzień zobaczysz, że Twoje bilety rozchodzą się szybko, a to uświadomi Ci, jak ważne jest ograniczenie wszystkich tych wydatków.

Zoptymalizuj swój budżet: przeglądaj swoje subskrypcje, aby kontrolować swoje wydatki

To jeden z najbardziej niedocenianych wydatków. Rzeczywiście, ze względu na ich często niewielką ilość, łatwo je zaniedbać. Jednak w rzeczywistości musisz pomnożyć każdy z tych wydatków przez 12, aby uzyskać prawdziwy kosztRoczny abonament. Rzeczywiście, można to zobaczyć z innego punktu widzenia: jeśli masz na przykład abonament za 10 euro, który nie jest zbyt przydatny, łatwo jest sobie powiedzieć, że nie będziesz tracić czasu na rezygnację z 10 euro miesięcznie. Pomyślmy jednak inaczej: wyobraźmy sobie, że anulowanie tego wydatku zajmuje 30 minut. Jeśli poświęcisz te 30 minut na anulowanie, zarobisz 10 € x 12 miesięcy lub 120 €. Odpowiada to stawce godzinowej wynoszącej 240 euro (bo 120 euro w 30 minut). Czy Twój pracodawca płaci Ci tyle? Jeśli nie, to te 30 minut to Twoja najlepsza inwestycja. Staje się jeszcze bardziej interesujące, jeśli ta subskrypcja będzie kontynuowana przez dwa lata, trzy lata…. I odwrotnie, ta zasada regularności opiera się na małe ilości można wykorzystać na swoją korzyść i jest częścią powody, dla których warto używać a świnka skarbonka, bo w bezbolesny, ale regularny sposób będziesz mógł odłożyć pokaźne sumy.

Śledź swoje wydatki co miesiąc

To z pewnością pierwszy krok w kierunku kontrolowania wydatków. Musisz mieć jasną wizję poziomu swoich zwykłych wydatków i kwoty oszczędzanej średnio w miesiącu. Jest to koniecznością wiedzieć, jak zarządzać swoimi pieniędzmi.

Obecnie jest o wiele łatwiej to zrobić. Główne banki oferują automatyczną klasyfikację wydatków, aby uzyskać przegląd charakteru Twoich wydatków. Jednak radzę Ci to zrobić obliczenia w Excelu na koniec każdego miesiąca. W tym celu radzę skorzystać z aplikacji Linxo i co miesiąc wyodrębniaj dane do Excela i twórz tabelę wydatków.

Skonfiguruj automatyczny przelew

Od kilku lat w Stanach Zjednoczonych często pojawia się sformułowanie: „najpierw zapłać sobie” lub po francusku „payez-vous en premier”. Ideą tego wyrażenia jest odkładanie pieniędzy (zwykle 10%) zaraz po otrzymaniu dochodu. Więc bez względu na to, co wydarzy się w danym miesiącu, masz pewność, że tak odłóż 10% swoich dochodów. „Zapłata” najpierw sobie sprawia, że ​​to wyjście jest priorytetem w stosunku do wszystkich innych wyjść i sprawia, że ​​jest to nieuniknione.

gestion du compte en banque

Aby zastosować tę koncepcję, bardzo dobrym pomysłem jest utworzenie płatność automatyczna pomiędzy Twoim rachunkiem bieżącym na koniec miesiąca (po wypłacie wynagrodzenia) a kontem oszczędnościowym. Dzięki temu automatycznemu przelewowi automatycznie zgromadzisz oszczędności i będziesz mógł oszczędzaj skutecznie. Fakt, że dzieje się to automatycznie (bez Twojej woli) znacznie poprawia ciągłość tych oszczędności.

Oprócz metody automatycznego transferu ważne jest, aby odnieść sukces gromadzić oszczędności. Przyda się na wypadek mocnego ciosu, do osobistego projektu, do np Studyjne Konto Oszczędnościowe, dla dzieci lub dla spokoju ducha.

Spośród metod oszczędzania radzimy (to prawda, mniej istotne) abykup skarbonkę, żeby zaoszczędzić. Istnieje kilka wskazówek wypełnij swoją skarbonkę, a siła tego zabawnego małego przedmiotu polega na zabawnym i bezbolesnym oszczędzaniu. W skarbonce możesz zaoszczędzić nawet kilkaset euro.

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.