comment faire une tirelire maison

Jak zrobić spersonalizowaną skarbonkę z dziećmi, aby nauczyć je oszczędzania

Nauczanie dzieci, jak co miesiąc oszczędzać pieniądze, a także zrozumienie, dlaczego jest to ważne, może być trudne dla wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy sami mieli problemy finansowe. Ostatecznie Twoje dzieci prawdopodobnie odzwierciedlają Twoje działania i nawyki jeśli chodzi o zarządzanie pieniędzmi, co może być dobrą rzeczą lub najgorszym koszmarem, w zależności od Twojej filozofii finansowej. Nauczanie dzieci mądrych nawyków w zakresie oszczędzania i wydawania pieniędzy w młodym wieku może znacząco zwiększyć ich szanse na bycie dorosłymi, świadomymi finansowo.

fille avec une tirelire rose en forme de cochon

Niektórzy uważają, że korzystanie ze skarbonki to przestarzały sposób na oszczędzanie – jednak dla dzieci jest to doskonała pomoc dydaktyczna. Jako dorośli wiemy, że 20 euro zaoszczędzone w starej butelce nie wystarczy na spłatę kredytu mieszkaniowego ani na wakacyjny budżet. Ale dla dzieci te pieniądze są przepustką do tego kupuj zabawki, o których marzą lub na popołudnie w kinie z przyjaciółmi.

TO dzieci wiele się uczą, obserwując, a korzystanie ze skarbonki to doskonały sposób na pokazanie im (zamiast mówienia), jak gromadzą się pieniądze w czasie. Małe dzieci nie są w stanie w pełni zrozumieć, czym są pieniądze i jak działają, patrząc tylko na liczby zimna, twarda gotówka to zupełnie inna historia.

Jak zrobić własną skarbonkę

Poświęć godzinę lub dwie w deszczowy dzień i zachęć swoje dzieci do udziału w zajęciach, które mogą nauczyć je oszczędzania pieniędzy. Wiele dzieci lubi pomysł skarbonki, którą można albo zrobić, albo wspólnie ozdobić. Możesz nawet mieć kilka różnych skarbonek dla każdego celu, jaki mają Twoje dzieci. Na przykład możesz mieć skarbonkę do oszczędzania, skarbonkę do datków na cele charytatywne, a drugą do przyjemności. Najlepsze jest to, że nie będziesz musiał wydawać ani grosza na stworzenie skarbonki, ponieważ prawdopodobnie masz wszystkie niezbędne przedmioty w swoim domu. Dla mniej entuzjastów majsterkowania wśród Was jest wybór kupić skarbonkę na naszej stronie, która prezentuje piękny katalog z oryginalnymi i zabawnymi skarbonkami.

Ponieważ dzieciom często trudniej jest kontrolować swoje impulsy, mądrze może być tworzenie skarbonki, które pozostają zamknięte do czasu ich zapełnienia. Jeśli Twoje dzieci mają w każdej chwili dostęp do pieniędzy w skarbonce, odzyskanie ich, kiedy tylko zechcą, może być dla nich zbyt kuszące. Generalnie, po zapełnieniu pierwszej skarbonki, będą zadowoleni, że udało im się zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Najlepsze przedmioty do zrobienia skarbonki

Quaker

1. Zrób skarbonkę z metalowego pudełka po płatkach śniadaniowych

Metalowe, cylindryczne pudełko płatków śniadaniowych (takich jak płatki owsiane lub musli) może stanowić dużą, nietłukącą skarbonkę. Zrób mały otwór w pokrywce i przyklej pokrywkę do pojemnika. Dzięki tej skarbonce musisz celować w duży projekt, więc minie trochę czasu, zanim Twoje dzieci będą mogły ją otworzyć – ale kiedy to zrobią, utoną w złocie.

Dla dodatkowej zabawy wklej słowo „Skarbonka” pod nazwą marki. Twoje dzieci z pewnością będą zachwycone inwestycją w „Quaker Piggy Bank”!

coca cola

2. Zrób skarbonkę z plastikowej butelki po napojach

Butelki o pojemności 1 litra mają małą zakrętkę uniemożliwiającą wrzucenie monet Butelki 2-litrowe Co do nich, sprawdzają się doskonale, bo mają większy kapturek, przez który z łatwością przechodzi moneta. Jedyne, co musisz zrobić, to mocno zakręcić nakrętkę.

garcon avec une tirelire bocal pleine de pieces.png

3. Zrób skarbonkę ze słoików

Nie wyrzucaj słoika sosu do spaghetti po zakończeniu gotowania – może być idealną skarbonką. Po prostu usuń etykietę i wykonaj mała szczelina w pokrywie. Następnie udekoruj kawałek papieru wielkości etykiety i przyklej go na zewnątrz doniczki. Przyklej taśmą lub przyklej pokrywkę, aby zniechęcić ciekawskie ręce do próby otwarcia słoika, zanim będzie pełny.

Możesz także użyć A słoik konserwowy. W przeciwieństwie do słoika na sos, szklanka słoika na konserwy będzie prawdopodobnie grubsza (i dlatego będzie stanowić ok najwyższej jakości skarbonka). W przypadku większych celów oszczędnościowych użyj garnka 2-3 kg :)

seau

4. Zrób skarbonkę z garnków twarogu lub jogurtu

Podczas gdy małe garnki po jogurtach z cienkimi pokrywkami nie będą działać, garnki z białym (większym) serem będą idealną skarbonką. Jeśli Twoje dzieci są bardzo małe, nie ma takiej możliwości bez ryzyka stłuczenia szkła kiedy przychodzi czas na dostęp do ich pieniędzy.

lait bouteille

5. Zrób skarbonkę z butelki mleka lub środka czystości

Na przykład butelki po wybielaczu (5 litrów lub więcej) nadają się na skarbonki, ponieważ mają już pokrywki ochronne, które stanowią prawdziwą przeszkodę w otwieraniu skarbonki przez dzieci, i nie mogą zawierać niewłaściwych części. TO plastikowe butelki po mlekuz drugiej strony może być nieco delikatniejszy, dzięki czemu pieniądze będą łatwo dostępne. Są jednak przejrzyste i Twoje dzieci będą zachwycone oglądaniem zbieranych na przestrzeni czasu pieniędzy. Oczywiście każdą butelkę pamiętaj o dokładnym umyciu – spożyty wybielacz jest toksyczny, a kilka kropel nadmiaru mleka może nadać nowe znaczenie wyrażeniu „brudne pieniądze”. »

nescafe

6. Zrób skarbonkę z cylindrycznej puszki po kawie (Ricoré itp.)

Zużyte puszki po kawie również mogą być doskonałymi skarbonkami. Używaj ich jak pojemników wspomnianych wcześniej, ale jeśli twoja pokrywka jest plastikowa, spróbuj przeciąć kilka gniazd o różnych rozmiarach. Następnie zapisz nominały, które reprezentuje każdy slot: dziesięciocentówki, dziesięciocentówki i monety 50-centowe. Nie rozdzieli to monet w samej skarbonce, ale dodaje dodatkowa myśl o akcie oszczędzania i doświadczenia Twoich dzieci – i to zawsze pozytywne.

Wniosek

Być może nie jesteś typem majsterkowicza i może wydawać się to o wiele łatwiejsze kup skarbonkę (szczególnie w naszym sklepie, gdzie znajduje się szeroki i piękny wybór skarbonek), aby nauczyć swoje dzieci zarządzania pieniędzmi. Jednak ta aktywność może nauczyć Twoje dziecko: kolejna lekcja cenne: to aby wykorzystać przedmioty, które już posiadasz ! Oszczędność odgrywa ważną rolę w oszczędzaniu pieniędzy, a to świetna okazja, aby jej tego nauczyć.

Jakie inne przedmioty stanowią dobre skarbonki? Czy masz jakieś inne wskazówki, które pomogą Ci nauczyć dzieci, jak ważne jest oszczędzanie pieniędzy?

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.