Quelle tirelire offrir à un adulte ?

Jaką oryginalną skarbonkę podarować osobie dorosłej?

Skarbonka najczęściej kojarzy się z dzieciństwem. Zwyczajem jest dawanie dziecku skarbonki, aby nauczyło je wartości pieniądza. Zaczyna liczyć i dzięki oszczędnościom buduje własną skalę wartości. Jednak skarbonka nie jest zarezerwowana tylko dla najmłodszych, korzysta z niego także wielu dorosłych. Powodów tego jest wiele, jak się przekonamy, i są one ogromne różnorodność skarbonek dostępnych dziś na rynku otwiera nieograniczone możliwości. Każdy może wybrać taką skarbonkę, jaka mu się podoba, która znajdzie swoje miejsce w domu i spełni swoją rolę jako przedmiot oszczędnościowy, dekoracyjny i/lub przedmiot kolekcjonerski. Możemy więc szybko zadać sobie pytanie jaką skarbonkę wybrać dla osoby dorosłej?

Różnorodność wzorów skarbonek

Tak tak świnia to pierwszy symbol, który przychodzi na myśl, dziś reprezentuje tylko jeden model pośród ogromnej gamy skarbonek dla dorosłych, które można znaleźć na rynku.

Produkcja przemysłowa i techniki przemysłowe ewoluowały tak bardzo, że wszystkie materiały są obecnie dozwolone. Skarbonka nie jest już koniecznie wykonana z ceramiki, można wykorzystać wszystkie surowce: metal, drewno, karton, porcelana

Z punktu widzenia formy tutaj znowu wszystko jest możliwe. Po świni wiewiórka jest kolejnym symbolem oszczędzającego, ponieważ na zimę chowa orzechy. To on dał pomysł stworzenia słynnego banku Caisse d’Épargne, z tabliczką z jego wizerunkiem. Niedźwiedź często kojarzony jest także z zdolnością przewidywania, gdyż potrafi nadmiernie się tuczyć, aby móc spokojnie zapaść w sen zimowy przez całą zimę, nie martwiąc się o niedobory.

Ale bestiariusz skarbonek nie poprzestaje na symbolach. Teraz wykorzystuje się wszystkie zwierzęta : pies, kot, kangur, słoń… Są to zwierzęta domowe lub dzikie, zwierzęta chimeryczne, ze smokami lub jednorożcami; mogą być fantazyjne, realistyczne lub stylizowane; ich suknia może być wierna rzeczywistości lub całkowicie surrealistyczna... Modeli jest nieskończona.

W tym samym duchu skarbonki występują we wszystkich formach przedmiotów. Niektóre przywołują pieniądze i oszczędności w postaci sejfu, sztabki złota lub bankomatu, ale znajdziesz także wszelkiego rodzaju przedmioty, które nie mają nic wspólnego z pieniędzmi i to właśnie sprawia, że ​​skarbonki są oryginalne. Wyobraźnia nie ma granic i zawsze znajdziesz dla siebie wyjątkową skarbonkę, którą możesz podarować w prezencie lub uzupełnić kolekcję.

Designerska skarbonka jako przedmiot dekoracyjny

tirelire design

Nie ma reguły na wybór skarbonki, jest to kwestia gustu i upodobań. Tam Skarbonka to przedmiot zarówno użyteczny, jak i dekoracyjny. Przeglądając dostępne modele, musisz pomyśleć o tym, gdzie go umieścisztak, aby współgrało z Twoją dekoracją.

Kształty, kolory i styl powinny być zgodne z Twoimi upodobaniami. Jeśli na przykład lubisz misie, będziesz miał wybór pomiędzy miłym i zabawnym misiem, realistycznym misiem lub znacznie bardziej stylowym, stylizowanym misiem.

Jeśli chodzi o kolory, wszystko zależy od tego, czy chcesz skarbonkę, która wtapia się w Twoją dekorację, czy wręcz przeciwnie oznacza w wystroju bardzo wyraźny kolor. Rozmiar ma znaczenie Również, nie wybierzesz tego samego rozmiaru, w zależności od tego, czy skarbonkę zamierzasz postawić na kredensie, lodówce czy stoliku nocnym. Poza aspektem estetycznym są wiele powodów, dla których warto posiadać skarbonkę!

Wybór skarbonek jest nieograniczony, a najlepszym sposobem na wybranie swojej jest zakochanie się od pierwszego wejrzenia!

Edukacyjna skarbonka przeciw złym nawykom

tirelire originale

Skarbonka przekazywana dzieciom często oprócz walorów dekoracyjnych pełni także funkcję edukacyjną. To samo dotyczy dorosłych. Tak naprawdę możesz kupić lub zaoferować skarbonkę w bardzo konkretnym celu. Oczywiście, że to wybierzesz jego przyjemny, zabawny, nietypowy lub estetyczny wygląd, ale jego użycie będzie „w dobrym celu”.

Skarbonka to prawdziwe narzędzie oszczędzania. Dwa powiedzenia: „nie ma małych oszczędności” i „małe strumienie tworzą duże rzeki” idealnie odnoszą się do korzystania ze skarbonki!

Wyobraź sobie, że chcesz pozbyć się nałogu, który szkodzi Twojemu zdrowiu i finansom., co może być bardziej motywującego niż świadomość, że oprócz odzyskania niezależności, znacznie lepiej wykorzystasz swoje pieniądze.

Wyobraźmy sobie, że chcesz rzucić palenie, kupować zdrapki, przeklinać, grać w PMU lub pić piętnaście kaw dziennie. w biurze przy automacie. Cóż, każdego dnia pieniądze, które wydalibyście na te rytualne gesty, nadal wycofujecie z banku – tego prawdziwego – i wpłacacie do własnego banku, swojej skarbonki.

Zauważysz, że dodanie tych niewielkich kwot szybko zapełni Twoją skarbonkę. Pieniądze z papierosów nie pójdą już z dymem, ale zostaną wykorzystane na wiele innych przyjemności. Cały hazard zawsze kosztuje więcej, niż ci się opłaca (chyba że jest nieoczekiwana wygrana, ale czy jesteś skłonny obstawiać na nieskończenie małe prawdopodobieństwo?). Jeśli chodzi o kawę, jest ona szkodliwa dla zdrowia, pobudza układ nerwowy i w nadmiarze uszkadza zęby. Równie dobrze możesz odłożyć wydatki na kawę na inną, zdrowszą przyjemność.

Bardzo skutecznym narzędziem jest skarbonka, która pomoże Ci wyleczyć się z nałogu. Wizualizujesz poczynione oszczędności a jeśli skorzystasz z okazji, aby nagrodzić się prezentem, wpływ psychologiczny będzie jeszcze większy. Dzięki nagrodzonym wysiłkom, Twoja motywacja jest wzmocniona i łatwiej ci będzie podążać właściwą ścieżką.

jeune adulte avec une tirelire

Skarbonka, którą można oszczędzać, nie zdając sobie z tego sprawy

Pochodzenie skarbonki jest zapisać, jest to pierwsze konto „oszczędnościowe” dziecka. Kiedy dzieci stają się dorosłe, szukają innych sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy i otwierają konta oszczędnościowe z wyższymi lub niższymi zyskami, ale celem jest zwiększenie ich pieniędzy.

Jeśli chcesz oszczędzać za pomocą skarbonki, wrzucanie do niej żółtych monet nie jest dobrym pomysłem. Monety o nominałach 1 i 2 centy mają tak małą wartość, że mówi się nawet o ich wycofaniu z obiegu. Jeśli nie chcesz co roku przekazywać swoich żółtych monet na dedykowaną im akcję, nie zaśmiecaj swojej skarbonki tymi małymi monetami, które będą wówczas trudne do wykorzystania u handlarzy.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się przechowywać monety o nominałach 1 lub 2 €, dobrze wypełniona skarbonka pozwoli Ci zaoferować sobie miły dodatek (skarbonka może pomieścić do 600 monet, około 1000 monet).

Możesz na przykład zdecydować o opróżnianiu portfela za każdym razem, gdy idziesz na zakupy. Wyrób sobie nawyk systematycznego odkładania monet o wartości 2 euro do swojej skarbonki zaraz po powrocie do domu. Zobaczysz, że szybko nabierze dużego ciężaru.

Awaryjna skarbonka, dzięki której zawsze będziesz mieć pod ręką monety

Pieniądze w skarbonce możesz przeznaczyć na nieprzewidziane zdarzenia. Możesz go wykorzystać na prezenty świąteczne od strażaków lub listonoszy, którzy nigdy nie zapomną ofiarować Ci swoich wspaniałych kalendarzy ze zdjęciami drabiniarek lub kociąt w okresie świąt Bożego Narodzenia. Szansa nie zawsze dobrze rokuje, może minąć dzień, w którym nie będziesz miał reszty w portfelu. Na szczęście Twoja skarbonka uratuje Ci twarz, bo jeśli odmówisz zakupu kalendarza, zyskasz w okolicy poważną reputację skąpca!

tirelire monnaie

Czy potrzebujesz dwóch euro na zakup chleba? Nie musisz iść do bankomatu, Twoja skarbonka Ci pomoże. Czy Twoje dziecko potrzebuje monet? Ona nadal tam jest. Zamówiłeś pizzę i chcesz dać napiwek dostawcy, który przybył w rekordowo krótkim czasie, a dodatkowo podaruje Ci dodatkową dawkę ostrego sosu? Pobieraj ze swojej skarbonki !

Twoja skarbonka to portfel awaryjny, bardzo praktyczny w wielu okolicznościach.

Skarbonka oszczędza, aby dać prezent

Gdy Twoja skarbonka się zapełni, zafunduj sobie przyjemność! Monety, które oszczędzałeś każdego dnia, nie stanowią wielkiego poświęcenia, tak naprawdę nie zdawałeś sobie sprawy, że zniknęły z Twojego portfela. Z drugiej strony, w dniu, w którym otworzysz skarbonkę, zdasz sobie sprawę, jak ważny jest prezent, który sobie sprawisz.

Wyobraź sobie, że znalazłeś parę butów, przedmiot dekoracyjny do domu lub marzysz o pięknej książce poświęconej fascynującej Cię tematyce. Do tego czasu zawsze myślałeś, że nierozsądne jest płacenie znacznych sum pieniędzy za coś, co nie jest niezbędne. Wydatki na akcesorium pochłoną Twój budżet na tydzień lub miesiąc. Choć nie zdając sobie z tego sprawy, dzięki swojej skarbonce zgromadziłeś niezbędne pieniądze, a Twój budżet pozostaje nienaruszony.

Dajesz sobie ogromną przyjemność, bez konieczności pozbawiania się jej przed i po. Ma to oczywiście zastosowanie, gdy chcesz podarować prezent znajomemu lub komuś z rodziny. Pomysł chodził Ci po głowie już od dawna, jednak kiedy przyszedł czas na działanie i zakup tego dość drogiego prezentu, mówisz sobie, że to nierozsądne i – chwilowo – porzucasz ten pomysł. Gdy Twoja skarbonka stopniowo się zapełni, w końcu będziesz mógł zadowolić kogoś w swoim otoczeniu, bez poczucia winy.

Skarbonka to także skarbonka prezent sama w sobie, a jest jeszcze fajniej, gdy jest taka skarbonka odpowiednio dobrane dla odbiorcy zgodnie z jego pasją (sport, zwierzęta, kraj itp.), charakterem, pragnieniami itp. Zatem im bardziej oryginalny będzie prezent, tym skuteczniejszy będzie prezent! Ponadto skarbonka zawsze kojarzy się z uczuciem sympatii związanym z dzieciństwem, którego można dotknąć, co czyni ją idealnym namacalnym prezentem dla dorosłych.

tirelire cadeau adulte

Przykłady oryginalnych skarbonek dla dorosłych

Aby ułatwić Ci wybór skarbonki, poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które pojawiają się w naszej kolekcji skarbonek dla dorosłych.

Skarbonki w kształcie świni

Jeśli skarbonka Kształt świni jest najbardziej tradycyjny, jednak niekoniecznie jest to banalne!

 tirelire cochon adulte originale

Aby pozostać w wyobraźni klasycznej skarbonki, możesz wybrać skarbonkę Cochon BoumBoum. Jest to różowa świnia, cała okrągła, z ciemniejszymi różowymi policzkami. Z boku młotka znajduje się mały pierścień, który służy do zmatowienia młotka. Można go używać tylko w sytuacji awaryjnej lub gdy skarbonka jest pełna.

Jego mały kuzyn ze skarbonką BimBim Pig jest bardzo do niego podobny, ale wyróżniają go szerokie, mrużące oczy, które nadają mu szczególnie miły i zabawny wygląd. Aby pozostać w kolorze różowym, masz skarbonkę Pig RoRo. Dzięki swoim dużym uszom i błękitnemu kapeluszowi pokazuje oryginalność.

Jeśli kolor różowy Ci nie odpowiada, wybierz skarbonkę DoDo Pig. Jego wygląd jest bardzo klasyczny, ale jego złoty kolor nie pozostaje niezauważony. W tym samym stylu masz skarbonkę Cochon LouLou, która jest cała w kolorze srebrnym.

Czekają na Ciebie świnka Chichi w kolorze jasnożółtym i jej zabawnym wyglądzie lub skarbonka Świnka ChaCha w całości w kolorze czerwonym z chińskim napisem z boku. W przeciwnym razie bardziej dyskretna skarbonka Cochon BriBri, cała w metalicznej szarości, cała w okrągłości, może przypaść Ci do gustu.

Skarbonka Cochon FouFou zasługuje na swoją nazwę ekstrawaganckim designem. Ręcznie wykonany, wykonany z żeliwa, które nie jest powszechne i służy jako dekoracja, naprawdę jak żadna inna.

Zawsze oryginalna, odkryj skarbonkę Mr Mme. Nie widzę tam żadnego seksizmu, ale Madame to duża biała świnia, która wspiera Monsieur, małą czarną świnię. Świetny pomysł na prezent dla przykładowo pary, która się wprowadza i nie wiecie, co zabrać na parapetówkę. Aby wykonać kolejny krok pary, świnka-skarbonka-świnka ślubna musiała mieć na sobie smoking i cylinder!

Jeśli chcesz jeszcze bardziej niezwykłej skarbonki w kształcie świni, możesz sięgnąć po skarbonkę origami lub skarbonkę Cochon Fripouille, wszystkie różowe i wszystkie pod kątem.

Skarbonka GroGro Pig również zadziwi Cię zadziwiającymi kolorami, bladoturkusowym błękitem i złotem oraz wyglądem buddyjskiego mnicha!

Inne skarbonki w kształcie zwierząt

Podobnie jak w przypadku świnki-skarbonki Fripouille Pig znajdziesz inne stylizowane zwierzęta o wyrafinowanych wzorach. Na przykład skarbonka Unbreakable Unicorn, skarbonka Elephant Design, skarbonka Dog Design, skarbonka Whale Shaped, skarbonka Squirrel Design lub skarbonka Penguin.

Skarbonka Cochon FouFou ma swój koci odpowiednik w postaci skarbonki Cat Metal. Kolejna skarbonka, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Ponadto nasze skarbonki w kształcie kota są dość liczne, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę popularność tego zwierzaka we Francji.. Zaprojektuj skarbonkę Kot, skarbonkę Kot chiński lub skarbonkę Kot azjatycki, która przynosi szczęście, masz wybór. Kogut ma również swoją bardzo oryginalną metalową skarbonkę, podobnie jak sowa.

tirelire chat adulte

Jeśli wolisz psynie ma problemu, możesz wybrać skarbonkę Brązowy Pudel z wystającym kawałkiem różowego języka. Chyba że wolisz bardziej męskiego Husky lub Shiba Inu, japońskiego psa do żucia.

tirelire chien originale adulte

The lista zwierząt jest kontynuowana ze skarbonką Mouton Mini, mini, ale też uroczą, całość w metalicznej szarości; skarbonka Kogut, godło Francji; super urocza skarbonka Lamb; na przykład szara lub różowa skarbonka Ourson na prezent z okazji chrztu; skarbonka w stylu vintage w kształcie słonia; skarbonka Vintage Bird; skarbonka Parrot; skarbonka Panda Design i jej uroczy wygląd; skarbonka Byk, cała moc i mięśnie; skarbonka Silver Metal Duck i jej różowa wstążka na szyi; skarbonka z motywem indyjskim i dwoma buddyjskimi słoniami; stylizowana skarbonka Jeleń o okrągłych kształtach; mysz skarbonka z dużym, spiczastym nosem; skarbonka Sowa…

tirelire animaux adulte originale

Nie zapominając o chimerycznych zwierzętach, takich jak skarbonka Smok czy skarbonka Jednorożec. Ale także jajka, które nie są jeszcze do końca zwierzętami! Masz duże jajo strusie lub zdobione jajo kurze.

tirelire licorne

Poświęć trochę czasu na odwiedzenie wszystkich zakładek, a na pewno znajdziesz zwierzę, które lubisz.

Tematyczne skarbonki

Idealny dla prezent dla pasjonata lub dla kolekcjonera możesz pogrzebać w naszych tematycznych skarbonkach.

Dla fanów sportu masz wybór pomiędzy klasyczną skarbonką Soccer Ball lub skarbonką Metal Soccer Ball. Ale także skarbonka z piłką tenisową, skarbonką z golfem, skarbonką z piłką do koszykówki, skarbonką Formuły 1, skarbonką z piłką do koszykówki…

Miłośnicy pojazdów z pewnością znajdą to, czego szukają, między skarbonką Harley Davidson, skarbonką helikopterem, skarbonką Mini Cooper, skarbonką Married, skarbonką Combi, skarbonką Metal Boat, skarbonką Beetle. .

The małżeństwo jest przedmiotem szerokiej gamy skarbonek: skarbonka Wedding Urn, skarbonka Heart Wedding, skarbonka Wedding Box itp.

tirelire mariage

Podobnie jak rejs które być może sfinansujesz częściowo z oszczędności ze swojej skarbonki Walizka podróżna, Skarbonka z aparatem, Przezroczysta skarbonka podróżna, Bezpieczna skarbonka z kłódką, Skarbonka ze słownikiem języka angielskiego, Skarbonka z angielskim autobusem, Skarbonka z drewnianym aparatem…

tirelire voyage

Masz oczywiście całą kolekcję skarbonek bezpośrednio związanych z motywem pieniędzy: bezpieczną skarbonkę, skarbonkę Gold Bar, skarbonkę z bankomatem, skarbonkę z kluczem, skarbonkę z automatem, skarbonkę z banknotami euro itp.

Niezwykłe skarbonki

Wśród wszystkich naszych skarbonek, wielu nie da się sklasyfikować, więc poświęć trochę czasu na wizytę w sklepie. Znajdziesz je w kształcie kuli ziemskiej, czaszki, czaszki meksykańskiej lub czaszki smoka, w owocach takich jak ananas lub w drewnie na skarbonkę Tonneau de Bois.

Będziesz podróżować ze skarbonką English Telephone Box, skarbonką Treasure Chest, skarbonką Wujka Sama, skarbonką Pyramid…

Miłośnicy muzyki z pewnością docenią skarbonkę Piano lub Skarbonkę Skrzypce. A potem, jeśli nadal wierzysz w Świętego Mikołaja, on czeka na ciebie, tak jak księżniczka.

Jeszcze bardziej oryginalne są: skarbonka Illusion, skarbonka KFC dla miłośników skrzydełek kurczaka, skarbonka Emoticon lub skarbonka Wall, która kryje się pod fałszywym zegarem, skarbonka Kodama, mały duch, skarbonka piwo , skarbonka Budda, skarbonka z pompą gazową, skarbonka z gaśnicą, skarbonka z łamigłówkami, skarbonka Moai z rzeźbami z Wyspy Wielkanocnej, skarbonka Cupcake, skarbonka w kształcie książki, skarbonka kosmonauta, itp.

tirelires insolites

Przegląd ten oczywiście nie jest wyczerpujący i zdajesz sobie sprawę, że wybór jest nieskończony. Co więcej, wciąż wzbogacamy nasze półki dla Twojej największej przyjemności.

Pomyśl o skarbonce dla siebie i dekoracji swojego domu, ale pomyśl też o niej jako o prezencie. Jeśli brakuje Ci pomysłów, zawsze znajdziesz skarbonkę odpowiednią dla osoby, której chcesz sprawić prezent. ! Jest to oryginalny prezent, którego nikt się nie spodziewa, a który zajmuje ważne miejsce w domu i jest bardzo przydatny. 

Mały bonus: skąd pochodzi kształt świnki do skarbonki?

Zacznijmy od słowa o kształcie skarbonki, bo w języku angielskim słowo to tłumaczymy jako „skarbonka”, tak jakby nie było innego kształtu skarbonki niż świnka (świnka znaczy świnia).

Skarbonka istnieje już od bardzo dawna. Jego wynalazek przypisuje się Grekomsiedemset lat przed Jezusem Chrystusem. W tamtym czasie był wykonany z terakoty i przedstawiał już zwierzęta – ale niekoniecznie świnię – lub świątynie.

Dopiero dużo później, okTo jest wieku, że kształt świni staje się tradycją wśród Chińczyków z dynastii Song. Świnia zawsze była bardzo cenionym zwierzęciem w Chinach. Żywi rodziny i chroni je przed głodem. Jej zaokrąglony wygląd sprawia wrażenie przepychu i bezpieczeństwa.

Trzeba poczekać do 18To jest stulecie, w którym skarbonka w kształcie świni rozprzestrzeniła się w całej Europie to Brytyjczykom zawdzięczamy tę tradycję. Dwa uzupełniające się wyjaśnienia wyjaśniają tę orientację.

Słowo „pygg” w języku angielskim odnosiło się do rodzaju gliny, z której wytwarzano wszelkiego rodzaju przedmioty gospodarstwa domowego, w tym przedmioty służące do przechowywania pieniędzy. Kiedy Sasi nauczyli się pisać, „pygg” wymawiano jako „mops”, ale wymowę „y” zmieniono na „i”. „Pygg” zaczęto wymawiać jak „świnia”, co po angielsku oznacza świnię. I tak narodziła się tradycja skarbonek w kształcie świnek, przez pomieszanie znaczeń, a pewnie też przez ironię niektórych angielskich producentów, już zajmujących się Oczywiście brytyjski humor !

Drugie wyjaśnienie jest bardziej przyziemne, ale równie prawdopodobne. Na brytyjskiej wsi w XVIII wiekuTo jest wieku, hodowla trzody chlewnej jest silnie rozwinięta, a hodowcy cieszą się komfortową sytuacją finansową. JEŚLI świnia jest opłacalną inwestycjątrzeba o nią dbać i tuczyć ją dobrze, żeby była pulchna. Uważana za symbol bogactwa świnia stała się symbolem bezpieczeństwa ekonomicznego i, co naturalne, wzorem dla skarbonek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pochodzenia skarbonki, pisaliśmy ten artykuł szczególnie na ten temat.

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.