Compte épargne pour les études de vos enfants

Konto oszczędnościowe na edukację Twoich dzieci: 4 sposoby na oszczędzanie (oprócz skarbonki)

Trudno myśleć o oszczędzaniu dla naszych dzieci, gdy wydajemy fortunę na pieluchy. Z drugiej strony łatwo jest poczuć się przytłoczonym, gdy przedszkole (lub inne) pochłania znaczną część naszych dochodów.

Jeśli jednak zaczniesz wcześnie, czas jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Niech to pierwsze USG zainspiruje Cię i pamiętaj, że oszczędzanie, choćby niewielkie, jest o wiele lepsze niż nic.

Oto 4 sposoby, aby Twoje dziecko wkroczyło na ścieżkę oszczędzania przez całe życie.

tirelire cochon rose

Księgi oszczędnościowe, aby mieć płynność części oszczędności na studia

Kiedy uda Ci się wygenerować regularne oszczędności dzięki dobre zarządzanie swoimi pieniędzmiczęść oszczędności można umieścić w książeczkach (książeczka A, PEL, książeczka młodzieżowa) do wysokości swoich pułapów (odpowiednio 22 950, 61 200 i 1600 euro). Wynagrodzenie tych broszur jest niskie, ale są dodać płynność (łatwo dostępną) w przypadku niepewności.

Koniecznie dajcie znać dziadkom, że na te konta oszczędnościowe dla dzieci może wpłacać każdy :)

Rachunek papierów wartościowych niezbędny do długoterminowego oszczędzania

Ze względu na horyzont inwestycyjny, giełda jest zdecydowanie najlepsza alternatywa. Rzeczywiście wiele statystyk pokazuje, że po upływie 8 lat prawie niemożliwe jest nie być opłacalnym. Wręcz przeciwnie, długoterminowe stopy zwrotu (10 lat i więcej) pokazują roczna stopa zwrotu 8%, co w ciągu 15 lat mnoży inwestycję początkową ponad 3.

W celu optymalnego zarządzania ryzykiem zalecamy podjęcie tracker (ETF) Świat i zapomnij o tym.

Najlepszy (i często tańszy) brokerzy są online. Nie pobierają opłat od depozytów początkowych ani sald. Utrzymują niskie prowizje (ponieważ ta inwestycja będzie składać się z kilku dużych inwestycji, tutaj nie Nie marnuj zbyt wiele czasu na porównywanie opłat maklerskich !)

Niestety nie ma konta, które pozwalałoby na zautomatyzowanie (na przykład miesięcznych) oszczędności poprzez automatyczne wypłaty i inwestycje.

petite fille avec une tirelire rose et ses parents

PEA, koperta, którą zawsze warto preferować

Jeśli nie masz PEA, jest to poważny błąd. Otwórz go jak najszybciej. Korzyści podatkowe są nieporównywalne.

Niestety nie możesz otworzyć PEA na swoje dziecko, a ich liczba jest ograniczona do 1 na osobę.

Zatem jedynym rozwiązaniem jest, jeśli nie osiągnięto pułapu PEA wynoszącego 150 000 wstrzyknij część, którą chcesz zainwestować dla przyszłości Twojego dziecka.

Podobnie jak rachunek papierów wartościowych, horyzont inwestycyjny przekraczający 15 lat zdecydowanie sprzyja tego typu inwestycjom (tj. giełdowej inwestycji w akcje). 

Ubezpieczenie na życie to wielofunkcyjne konto oszczędnościowe umożliwiające generowanie długoterminowych zysków kapitałowych i optymalizację opodatkowania

Jest to bardzo ciekawa koperta podatkowa, w której można mieszać aktywa (dla najlepszych kontraktów). Ze względu na rentowność funduszy euro jest to rozsądne rozdzielić część w jednostkach rozliczeniowych.

Te różne środki zostaną wykorzystane na pokrycie różnych kosztów związanych z ich edukacją (czesne, czynsz, zaopatrzenie itp.), edukacja, która pozostaje dla nas, rodziców, priorytetem, bo wiemy, że znacząco wpływa to na przyszły standard i jakość życia. Zapewnij niezbędny kapitał dlatego jego edukacja jest tym ważniejsza.

tirelire rose cochon avec fille et sa maman

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.