pieces de tirelires

Wierzcie lub nie, ale skarbonka pomoże Ci zaoszczędzić i osiągnąć swoje cele finansowe

Bogactwo wynika z wyznaczenia celu, dyscypliny i konsekwencji. Nazywa się to „strategią skarbonki”. Z tych małych pudełek wypełnionych monetami można wyciągnąć wnioski.

Skarbonka ilustruje przysłowie: „małe strumienie tworzą duże rzeki”

Każde pozornie gigantyczne zadanie wydaje się łatwiejsze do wykonania, gdy zostanie do tego zredukowane małe kawałki. Jeśli chciałbyś wspiąć się na górę o wysokości 4000 metrów, taką jak Mont Blanc, i mógłbyś to zrobić jednego dnia na raz, musiałbyś wspinać się tylko 11 metrów dziennie, aby dotrzeć na szczyt.

Jeśli chcesz za 10 lat wybrać się w bardzo fajną podróż wartą 15 000 euro, aby zgromadzić tę kwotę, musisz zaoszczędzić 3,93 euro dziennie. Jeśli ty włóż tę kwotę do skarbonki a raz w roku wpłacisz 1434 euro na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1% po opodatkowaniu, będziesz mieć budżet na tę podróż.

Na Boże Narodzenie córka przyjaciółki dała ojcu prezent z etykietą z napisem: „Mojemu ojcu finansowi, który uwielbia podróżować”. To było wspaniałe biała ceramiczna skarbonka. Ponieważ podróże często zajmują pierwsze miejsce na liście wydatków, skarbonka przypomina nam o cnocie oszczędzania stale i regularnie aby osiągnąć cel.

économie argent tirelire

Oszczędzanie w skarbonce to nawyk, do którego warto wrócić w przypadku dorosłych

Kiedy byłem dzieckiem, rodzice dali mi skarbonkę, żeby mnie nauczyć, że jeśli czegoś chcę, to powinienem oszczędzać dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi kupić to. Skarbonki kojarzą nam się z dziećmi, ale niemal na całym świecie, Skarbonki są popularne wśród dorosłych.

Na przykład Chińczycy uważają skarbonkę za talizman przynoszący szczęście. Europejczycy postrzegają skarbonkę jako zwiastun szczęścia i bogactwa. Na całym świecie wiele osób wierzy, że prezentem jest skarbonka szczęśliwego Nowego Roku i gwarantuje sukces finansowy. Jednak oczywiście trzeba będzie coś w to włożyć…

Pierwotnie, aby dostać się do pieniędzy, trzeba było rozbić skarbonkę, dodając dodatkową przeszkodę zachęcającą do pozostawienia jej w nienaruszonym stanie. Teraz są skarbonki wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, pod brzuch świni wkłada się duży korek, umożliwiający wyciągnięcie pieniędzy.

Podczas gdy skarbonki uczą dzieci mądrość oszczędzaniadorośli często muszą ponownie uczyć się lekcji z dzieciństwa. TO Najlepszy czas na oszczędzanie pieniędzy to ten, kiedy je masz. Nadmierne zadłużenie może być wyniszczające.

Pomyśl o rzeczach w życiu, które wymagają znacznego kapitału - nauka w prywatnej szkole, komunie, śluby, zakup domu, samochodu i innych kosztownych rzeczy, założenie firmy, bezproblemowa emerytura w dobie dłuższego życia, długoterminowa opieka medyczna, przyjemne chwile, takie jak podróże. Wygodne, egzotyczne lub przygodowe wycieczki są często bardzo drogie!

Siła regularności kluczem do oszczędności!

George Clason w 1926 roku opublikował swoją klasyczną książkę „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Postać Arkada, niegdyś biednego skryby, stała się bardzo bogata w starożytnym Babilonie. Jak on to zrobił? „Najpierw płacąc sobie”: Clason zaleca, aby po zarobieniu pieniędzy wypłacić pieniądze natychmiast 10%, które odłożysz i inwestuj mądrze.

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.