Apprendre aux enfants la valeur de l'argent

Nauczanie dzieci wartości pieniądza: 6 prostych i skutecznych sposobów

Oszczędzanie pieniędzy jest jednym z najważniejszych aspektów tworzenia bogactwa, a także stabilności finansowej. Jednak wielu z nas nauczyło się, jak ważne jest oszczędzanie pieniędzy metodą prób i błędów, a co ważniejsze, poprzez doświadczenie. 👶

W szkole nie uczy się nas, jak ważne jest oszczędzanie i wielu z nas odkrywa, że ​​jako dorośli musimy radzić sobie sami. 👨‍🏫

Istnieją jednak sposoby na przygotowanie następnego pokolenia i zaczyna się od nich poznać wartość pieniądzaucz dzieci, jak ważne jest oszczędzanie od najmłodszych lat. Jeśli jesteś rodzicem, oto 6 sposobów, jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania pieniędzy.

Zacznij naukę ze skarbonką 🐷

Skarbonka może być świetnym sposobem na nauczenie dzieci, jak ważne jest oszczędzanie, a jednocześnie daje im łatwy sposób na oszczędzanie. Powiedz to swoim dzieciom celem jest wypełnienie świnka skarbonka z banknotami i monetami, aż nie będzie już miejsca. Wyraźnie wyjaśnij, że skarbonka służy do oszczędzania pieniędzy na przyszłość i że im więcej będą oszczędzać, tym bardziej będą rosły pieniądze w skarbonce.

Otwórz konto bankowe i naucz go pojęcia odsetek 🏦

Gdy skarbonka się zapełni, zabierz dziecko do banku otworzyć konto oszczędnościowe. Poproś, aby policzyli pieniądze w skarbonce, aby mogli konkretnie zorientować się, ile mają pieniędzy. Pokaż im ostateczną liczbę i wzmocnić ideę zainteresowań i te pieniądze będą z czasem rosły.

Może to być doskonałym źródłem motywacji dla Twoich dzieci, jeśli zrozumieją, że ich pieniądze z czasem wzrosną pod warunkiem, że go nie dotkną.

Wykorzystaj garnki, żeby łatwiej osiągnąć swoje cele 💰

Jeśli Twoje dzieci naprawdę chcą mieć najnowszą modną zabawkę, daj im znać, że będą musiały na nią zaoszczędzić. Daj im garnek (lub świnka skarbonka) za każde z ich życzeń i oferuj im co tydzień niewielką kwotę, aby zaczęli oszczędzać część i zintegrowali pomysł, praktykując go. 

Na przykład, jeśli dajesz dziecku 5 euro tygodniowo, daj mu trochę monety jedno euro. Mogą w ten sposób zaoszczędzić wszystkie swoje pieniądze na zakup lub mogą współtwórz różne „garnki”.

Aby zachęcić ich do oszczędzania, aby osiągnąć swoje krótkoterminowe cele, wstaw zdjęcie swojej zabawki lub pożądany przedmiot na słoiku, aby wizualnie przypominał o tym, co próbują osiągnąć.

Do tego dochodzą pieniądze otrzymane z okazji urodzin czy nocnych wizyt małej myszki (dlatego polecamy naszą stronę partnerską, która oferuje bardzo ładny katalog Komplet łóżek 200x200 które pomogą Twojemu dziecku (lub Tobie) wygodnie odnaleźć ramiona Morfeusza)

Utwórz oś czasu w swoim celu oszczędnościowym 📈

W dzieciństwie pojęcia pieniędzy i czasu mogą być trudne do zrozumienia. Tam badania wykazało, że wpływ A godzinna lekcja finansów kończy się po około pięciu miesiącach. Aby przesłanie pozostało nienaruszone, edukacja finansowa musi być prowadzona w odpowiednim czasie i ciągła. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko co roku otrzymuje na urodziny 50 euro, ważne jest, aby porozmawiać o planowaniu budżetu przed wręczeniem pieniędzy.

Jednym ze sposobów zapamiętania lekcji na temat pieniędzy jest utwórz kalendarz aby Twoje dziecko mogło sobie wyobrazić, kiedy osiągnie swój cel.

Załóżmy, że dajesz im 5 euro tygodniowo, a oni chcą zaoszczędzić do 50 euro. Gdyby zaoszczędzili 100% tego, co otrzymają, osiągnęliby swój cel w ciągu dziesięciu tygodni, czyli dwóch i pół miesiąca.

Weź długą kartkę papieru i marker. Miej 0 euro po jednej stronie i 50 euro (lub dowolną kwotę docelową) po drugiej stronie. Twórz kamienie milowe na papierze dla 25%, 50% i 75% swojego celu.

Za każdym razem, gdy zaoszczędzona zostanie jakaś kwota, narysuj linię pokazującą zaoszczędzoną kwotę. Poinformuj swoje dzieci, że na każdym poziomie otrzymają drobne nagrody. Z małe nagrody może zachęcić dzieci do kontynuowania. Wizualizacje są również pomocne w ilustrowaniu celów związanych z oszczędzaniem i wzrostem pieniędzy.

garçon mettant une pièce dans une tirelire cochon

Daj mu przykład, robiąc to samo co on 🤝

Dzieci uczą się na przykładach, dlatego najlepszym sposobem nauczenia dziecka oszczędzania pieniędzy jest samodzielne oszczędzanie pieniędzy. Miej własną skarbonkę w które regularnie lokujesz środki. Robiąc zakupy, pokaż dzieciom, jak rozróżniać ceny i wyjaśnij, dlaczego zakup jednego artykułu ma większy sens niż innego.

Powtarzaj komunikat, że za każdym razem, gdy otrzymujesz zapłatę, oszczędzasz część swojej pensji, aby przygotować się na przyszłość.

Wyjaśnij swoim dzieciom, dlaczego i w jaki sposób oszczędzasz na studia.

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o wartości pieniądza👪

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to rozpocząć rozmowę na temat pieniędzy i znaczenia oszczędzania. Pieniądze nie muszą być straszne ani tabu. Wykorzystaj dyskusje finansowe jako momenty pouczające. Niewinne pytanie typu „ Czy jesteśmy bogaci? ”, możemy odpowiedzieć na nie w sposób podkreślający wartości rodzinne, takie jak praca i odpowiedzialne wydawanie pieniędzy.

Niech Twoje dzieci wiedzą, że mogą mieć pieniądze, ale to od nich zależy, czy odpowiednio je zaoszczędzą na rzeczy, których naprawdę chcą. Dodatkowo pokaż, jak bardzo ich pieniądze mogą wzrosnąć w czasie, jeśli zaoszczędzą.

Omów także różnica pomiędzy potrzebami i pragnieniamii powiedz swoim dzieciom, że zawsze jesteś otwarty na rozmowę o pieniądzach i nowych sposobach oszczędzania. Zapytaj ich, jak chcą, aby wyglądała ich przyszłość.

Zadawanie dobrych pytań może ich do tego doprowadzić myśleć długoterminowo i mieć pozytywny stosunek do pieniędzy. Poinformowanie ich, że zawsze jesteś otwarty na rozmowę o pieniądzach, może zachęcić ich do zadawania własnych pytań, aby kontynuować naukę.

Nauczanie dzieci oszczędzania pieniędzy może wydawać się trudnym zadaniem. Wykazano, że rodzice częściej rozmawiają z dziećmi o seksie niż o pieniądzach. Ale korzystając z tych wskazówek, możesz sprawić, że Twoje dziecko zrozumie pieniądze zabawne i dostępne. To jest inwestycja w wiedzę co przyniesie im duże zainteresowania!

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.