ouvrir une tirelire en ceramique

Jak otworzyć ceramiczną skarbonkę, nie niszcząc jej?

Skarbonki służą czasami do oszczędzania pieniędzy, ale także jako przedmioty sztuki i oryginalna dekoracja; zwłaszcza jeśli chodzi o ceramiczne skarbonki. Z tego powodu często nie jest łatwo „zgodzić się” na złamanie jednego z nich w celu odzyskania pieniędzy.

W przeciwieństwie do skarbonek drewnianych, plastikowych lub metalowych, skarbonki ceramiczne zazwyczaj wymagają rozbicia, aby uzyskać dostęp do łupów. Istnieją jednak wskazówki, które pozwalają otworzyć skarbonkę bez jej niszczenia. Czym oni są ? Wyjaśnimy Ci wszystko w tym artykule.

A co jeśli skarbonka ma korek?

Tirelire Céramique bouchon

Prawdą jest, że skarbonki w przeszłości nie były wyposażone w zatyczkę i planowano je rozbić dostać pieniądze. Celem było zaszczepienie w Twoim małym dziecku nie tylko ducha oszczędzania, ale także faktu, że aby mieć pieniądze, trzeba nieustannie się poświęcać (w tym przypadku pożegnaj się ze swoim małym bankiem).

Jest jednak wiele powodów, dla których nikt nie chce rozstać się ze swoją uroczą skarbonką. Może to po prostu urocza rzecz, a może to prezent sentymentalny. Dodatkowo, jeśli go nie stłuczemy, możemy go ponownie wykorzystać, co na to pozwala aby zaoszczędzić pieniądze. Należy również wziąć pod uwagę, że niektóre skarbonki mogą mieć określoną cenę, uzależnioną od jakości użytych materiałów i ich wielkości. Dlatego też niektóre modele wyposażone są w otwór z zatyczką, co stanowi praktyczną możliwość swobodnego zbierania pieniędzy rozbić skarbonkę.

Aby jednak Twojej dziewczynie lub chłopakowi nie przyszło do głowy wyciąganie pieniędzy, korek najczęściej maskuje się pewnymi substancjami, takimi jak tynk silikonowy czy gipsowy.

Otwórz ceramiczną skarbonkę, roztapiając gips

Zakrętki ceramicznych skarbonek znajdują się zwykle z tyłu lub pod nimi. Aby jednak odwieść dziecko od samodzielnego otwierania, często zakrywa się je za pomocą gipsu.

Dla tych, którzy nie wiedzą, gips, nadal nazywany kamień gipsowy, to substancja służąca do unieruchomienia niektórych części ciała podczas złamań. Cechą szczególną tego ciasta jest to, że łatwo twardnieje i przyjmuje pożądany kształt. Dlatego właśnie używa się go na wieczku porcelanowej skarbonki. Całkowicie ukrywa to drugie, dzięki czemu nie mamy pojęcia, że ​​pod spodem coś się kryje. W jaki sposób pomaga nam to otworzyć skarbonkę, nie niszcząc jej?

Właściwość, którą będziemy kontynuować w dalszej części, polega na tym, że gips naturalnie się w nim rozpuszcza gorąca woda. Zgadłeś ? Wystarczy zatem rozpuścić tę substancję, aby uwolnić blokadę.

Fondre Platre Tirelire

Nic prostszego, trzeba do małego słoiczka nalać gorącej wody, a następnie włożyć do niego skarbonkę. Po kilku minutach zobaczysz, że tynk zmięknie. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć nóż i zeskrobać go, aby usunąć blokadę.

Oczywiście na pewno nie uda się wypuścić korka za jednym razem. Dlatego będziesz musiał powtórzyć ten proces z nową gorącą wodą, aż do usunięcia blokady.

Po uwolnieniu dziury wystarczy usunąć łup i gotowe: właśnie otworzyłeś swoją porcelanową skarbonkę, nie niszcząc jej. Pamiętaj, że jeśli skarbonka jest przeznaczona dla dziecka, nie zaleca się wykonywania tej czynności w jej obecności. W przeciwnym razie będzie mógł to zrobić sam każdego dnia, gdy potrzebuje zmiany. To w naturalny sposób zmniejszy ducha oszczędności i oszczędności. 

Otwórz skarbonkę za pomocą noża

ouvrir tirelire couteau

Ta wskazówka działa tylko wtedy, gdy zakrętka została uszczelniona silikonem. Rzeczywiście, niektórzy ludzie używają silikonu, podobnie jak gipsu, do uszczelnić korek ze skarbonki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku i Twoja czapka jest silikonowana, wystarczy, że użyjesz noża, aby otworzyć skarbonkę, nie łamiąc jej. Należy jednak pamiętać, że jest to metoda przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych, ponieważ wymaga użycia ostrego przedmiotu.

Aby to zrobić, przyłóż ostry przedmiot w miejsce silikonu i usuń go. Dziura zostanie odblokowana i będziesz mógł wypłacić pieniądze bez żadnych problemów.

Wypłacaj pieniądze ze swojej skarbonki bez przebijania ich przez szczelinę: gdy nie ma dziury

Jest to również najprostsza metoda, ale najwolniejsza. Wskazówka ta polega na wykorzystaniu szczeliny, którą posiadają wszystkie skarbonki (tej, przez którą wysyłana jest reszta). Zaletą jest to, że sprawdza się równie dobrze w przypadku skarbonek z korkiem, jak i skarbonek bez dziurki.

Jak to zrobić ?

Przede wszystkim będziesz musiał mieć nóż do masła lub linijka. Najważniejsze jest to, że grubość jest bardzo mała. Powód ? Szczelina, o której mówimy, jest około 1,5 razy grubsza niż moneta, więc moneta i ostrze (lub linijka) będą musiały nakładać się na poziom szczeliny.

Zasadniczo musisz włożyć nóż (lub linijkę) do skarbonki (oczywiście przez szczelinę). Następnie wystarczy potrząsnąć nim, aż moneta wyląduje na ostrzu. 

Na koniec konieczne będzie przechylenie całości, aby element mógł wsunąć się na nóż i znajdź się na zewnątrz (jak na zjeżdżalni). Jeśli zdarzy się, że część nie zsunie się sama, możesz powoli ją usunąćostry obiekt z powyższą walutą.

Jak widać, ta metoda może być dość długa i żmudna, jeśli chcesz wypłacić dużą sumę pieniędzy.

A jeśli chcesz rozbić bank, jak to zrobić?

casser tirelire céramique

Jak powiedzieliśmy powyżej, niektórzy decydują się na rozbicie ceramicznej skarbonki, ponieważ na to pozwala zaszczepić ideę poświęcenia dzieciom. Jednak nawet jeśli chcesz rozbić skarbonkę w kształcie zwierzęcia, warto zastosować się do kilku wskazówek. Rzeczywiście, jeśli zrobisz to nieprawidłowo, możesz zrobić sobie krzywdę lub zabrudzić miejsce gruzem.

Najlepszą metodą, aby zrobić to bezpiecznie, jest owinięcie skarbonki ściereczką lub grubą szmatką przed jej rozbiciem. Jest to bezpieczniejsze i pozwala zaoszczędzić kłopotów związanych z późniejszym sprzątaniem. Warto jednak zauważyć, że istnieją potencjalne zagrożenia związane z rozbiciem skarbonki. Dlatego przy wykonywaniu tego zadania dziecku zawsze musi towarzyszyć osoba dorosła. Do rozbicia skarbonki możesz użyć młotka lub innego odpowiedniego narzędzia, ale pamiętaj, aby zachować niezbędne środki ostrożności. Po rozbiciu wystarczy otworzyć tkaninę i posortować kawałki.

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.