Comment ouvrir une tirelire en métal ?

Jak otworzyć metalową skarbonkę?

Kiedy byłem mały, mój wujek miał w swojej restauracji metalową skarbonkę. Nigdy go nie opróżnił, bo nie miał otworu. Aby odzyskać kawałki, musiał je trwale połamać, na co się nie zgodził, ponieważ był bardzo kolorowy i bawił klientów.

Metalową skarbonkę możesz otworzyć poszerzając szczelinę lub wybijając ją śrubokrętem i młotkiem. Istnieją jednak 2 proste sposoby opróżnienia monet z metalowej skarbonki bez jej otwierania lub łamania.

Jak odzyskać monety ze skarbonki, nie łamiąc jej, za pomocą szerokiego noża (do masła).

Jeśli przypadkowo wrzuciłeś do skarbonki o kilka monet za dużo i nie chcesz jej rozbić, aby je odzyskać, skorzystaj z tej wskazówki.

Po prostu weź nóż do masła, wsuń ją w szczelinę skarbonki i odwróć skarbonkę. Ostrze noża będzie działać jak ślizg dla biednych małych części uwięzionych w środku!

Obejrzyj poniższy film, aby lepiej zrozumieć tę technikę!

 

Jak zbierać monety ze skarbonki poprzez odkształcenie szczeliny w bardzo specyficzny sposób

comment vider une tirelire sans la casser

Jeśli szczelina skarbonki znajduje się po stronie, gdzie metal nie jest zbyt gruby, w tym przypadku bingo! Otrzymasz zwrot pieniędzy!

Wszystko, co musisz zrobić, to „przesunąć” 2 krawędzie gniazda skarbonki. Następnie, zwrócić skarbonkę i zamieszaj, a otrzymasz deszcz monet!

Ta dziewczyna cudownie pokazuje w tym filmie, jak to zrobić!

 

Jak robić notatki ze skarbonki, nie niszcząc jej

comment retirer billets d'une tirelire sans la casser

Zacznij od opróżnienia go ze wszystkich monet za pomocą noża zgodnie z opisem, a następnie, gdy pozostaną same banknoty, użyj pęsety.

Aby najpierw opróżnić skarbonkę ze wszystkich monet, skorzystaj ze środków opisanych powyżej. Im więcej monet usuniesz ze skarbonki, tym banknoty będą bliżej szczeliny.

Wtedy zaczyna się polowanie na bilety! Odwróć skarbonkę do góry nogami i spróbuj aby zdobyć bilety pęsetą. Jeśli banknoty są zbyt daleko, weź nóż, aby je przetasować i zbliż do szczeliny.

Będziesz musiał wykazać się umiejętnościami, a przede wszystkim cierpliwością. Nie ekscytuj się ani nie ciągnij rachunków zbyt szybko, w przeciwnym razie ryzykujesz ich podarcie. Jednak nawet jeśli są podarte, możesz je naprawić, oklejając je taśmą i wymienić w swoim banku.

Dzięki praktyce będziesz w stanie opróżnij skarbonkę w krótkim czasie !

meilleures tirelires tirelissimo

Inne, nieco bardziej brutalne metody opróżniania skarbonki z monet

Oto nasze najnowsze metody, które możesz zastosować w ostateczności, jeśli straciłeś cierpliwość (i nerwy, szczególnie w przypadku biletów):

  • Zrób dziurę w dnie skarbonki (tam, gdzie jest niewidoczna), aby wyjąć monety i banknoty. Następnie użyj taśmy, aby zakleić dziurę, której nie widziałeś lub o której nie wiedziałeś!
  • Przerwij tam za pomocą młotka i podnieś swój skarb
  • Rozbij go, wskakując na niego
  • Korzystanie z wiertarki (tylko dla dorosłych)

Powodzenia !

(I nie bądź zły, używając tych technik na cudzej skarbonce) 😈

tirelire cochon

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.