raisons d'utiliser une tirelire

4 powody, dla których warto korzystać ze skarbonki (i co robić, gdy będzie pełna)

W ramach roku szkolnego 2019 (ale także przez resztę roku) chcieliśmy skupić się na jednym z najłatwiejszych i najbardziej praktycznych sposobów oszczędzania: skarbonce.

tirelire fleurie

Każdy człowiek w pewnym momencie swojego dzieciństwa otrzymuje skarbonkę. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, w jaki rodzice mogą uczyć swoje dzieci wartości oszczędzania i oszczędzania dobrze zarządzaj swoimi pieniędzmi zamiast go spędzać. Co ważniejsze, skarbonka jest także dobrym przypomnieniem dla rodziców i młodych dorosłych, którzy być może zapomnieli, jak ważne jest oszczędzanie.

Oto pięć powodów, dla których każdy, młody i stary, powinien korzystać ze skarbonki: 

  • Pomaga przechowywać zmianę. Zamiast tracić wszystkie swoje dziesięcio- lub dwudziestocentowe monety pod poduszką sofy lub w samochodzie, trzymaj je sumiennie i wrzucaj do skarbonki. Pomoże to nie tylko w oczyszczeniu domu i samochodu, ale także utrwali dobre nawyki oszczędzania.
  • Pieniądze gromadzą się szybciej niż myślisz. Jeśli chodzi o finanse, zawsze ważne jest, aby wyznaczyć cele... Korzystanie ze skarbonki to łatwy sposób, który pomoże Ci osiągnąć te cele. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić na nowy samochód, czy na egzotyczne zimowe wakacje, wrzucając monety do skarbonki, na pierwszy rzut oka (lub według wagi, jeśli nie jest przezroczysty) zobaczysz, jak blisko (lub daleko) jesteś od osiągnięcia celu. ten zakup.
  • Świecicie przykładem. Skarbonki to prosty i skuteczny sposób na edukowanie młodych ludzi w rodzinie na temat znaczenia oszczędzania. Być może nie oszczędzają na większy zakup, ale na pewno chcą zaoszczędzić na coś, niezależnie od tego, czy jest to nowa zabawka, nowy telefon czy nowa gra wideo. Nauczenie ich korzyści płynących z korzystania ze skarbonki bardzo im się przyda w przyszłości.
  • Wzmacnia postawę oszczędzającego. Oszczędzanie powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Jak mawiał Benjamin Franklin: „Grosz zaoszczędzony, to grosz zarobiony”. Niezależnie od tego, czy wpłacasz część wynagrodzenia na konto oszczędnościowe, czy wrzucasz resztę do skarbonki, liczy się każda złotówka. Dzięki skarbonce możesz dosłownie obserwować, jak Twoje pieniądze rosną za każdym razem, gdy oszczędzasz. To wspaniały nawyk, który warto pielęgnować przez całe dorosłe życie.

 

Teraz pojawia się pytanie: co zrobić, gdy skarbonka się zapełni ? Są dwie/trzy możliwości. 

tirelire cochon tas de pieces

  • Nagradzaj się prezentem! Niezależnie od tego, czy jest to nowa torebka, obiad z homarem, czy małe wakacje (a resztę odłóż na konto oszczędnościowe).
  • Przekaż część pieniędzy lokalnej organizacji charytatywnej w Twojej okolicy (a resztę wpłać na swoje konto oszczędnościowe).
  • Zainwestuj część pieniędzy (…a resztę odłóż na konto oszczędnościowe).
  • Wszystko odkładaj na konto oszczędnościowe.

 Życzę wszystkim udanych oszczędności!

Wiedzieć więcej :

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.