dessin cochon

Jak łatwo narysować świnię?

Szukasz przewodnika? łatwy Dla narysować świnię? Pomimo twoich badań, nadal nie wiesz jak rysować świnia ?

Nie dlatego, że nie miałeś „daru”, ale po prostu dlatego, że go nie masz dobry przewodnik ;). I rysunek świni to ładny rysunek proste do zrobienia, zwłaszcza z prowadnicą poniżej, w której wycięto rysunek bardzo proste małe kroki!

Jeśli wolisz narysować mniej realistyczną, ale zabawniejszą świnię, przejdź do naszego artykułu na temat jak narysować świnię kreskówka! Ponadto, jeśli chcesz ułatwić sobie życie, możesz bezpośrednio pobrać i wydrukować projekty skarbonek świnia.

Małe wskazówki przed rozpoczęciem tworzenia arcydzieła:

  • Najpierw, nie naciskaj zbyt mocno ołówka i staraj się, aby pociągnięcia ołówkiem były lekkie i miękkie.
  • Nie spiesz się, rysowanie to przyjemność :)
  • Każdy krok pokazuje nowe linie w kolorze czerwonym.

 Zdobądź ołówki! 

 

Część pierwsza: Rysowanie kształtów ciała świni 

dessin cochon etape 1
Krok 1: ciało

Narysuj dwa koła, które posłużą jako prowadnice ciała świni. Koła nie muszą być idealne. To są tylko przewodniki. Okręgi należy ułożyć blisko siebie, tak aby ich krawędzie stykały się. Obydwa koła powinny być mniej więcej tej samej wielkości. Zostaw wystarczająco dużo miejsca po prawej stronie, aby narysować głowę świni.

dessin cochon etape 2
Krok 2: głowa

Narysuj kolejny okrąg po prawej stronie, który będzie przewodnikiem dla głowy świni. To koło powinno być o połowę mniejsze od pozostałych 2. Okrąg ten musi również dotykać drugiego okręgu.

dessin cochon etape 3
Krok 3: przewodnik po twarzy

Narysuj dwie przecinające się linie wewnątrz głowy, aby ułatwić późniejsze umiejscowienie rysów twarzy świni.

dessin cochon etape 4
Krok 4: kufa

Narysuj łuk po prawej stronie głowy, który pomoże ci w umieszczeniu pyska świni. Łuk jest nieco kanciasty po prawej stronie i zakrzywiony u dołu.

dessin cochon etape 5
Krok 5: uszy

Narysuj mały trójkąt na czubku głowy jako prowadnicę ucha świni.

dessin cochon etape 6
Krok 6: konturowanie ciała

Narysuj serię linii łączących główne okręgi, tworząc ciało świni.

dessin cochon etape 7
Krok 7: świńskie nogi

Narysuj cztery linie pod tułowiem dla nóg świni. Zegnij linie lekko, aby wskazać lokalizację stawów i stóp.

dessin cochon croquis
Szkic rysunku świni

To tyle, jeśli chodzi o wstępny szkic! Odtąd możesz mocniej naciskać ołówek, aby uzyskać bardziej skończony szkic.

Część 2: Rysunek głowy świni 

dessin cochon etape 8
Krok 8: Oczy

Narysuj oko świni wewnątrz głowy, używając linii jako wskazówek do umieszczenia. Lekko narysuj oko jako płaską elipsę, a następnie przyciemnij linie. Narysuj kilka linii wokół oka, aby utworzyć zmarszczki. Zacień wnętrze oka, z wyjątkiem małego kółka, które reprezentuje odblaski.

dessin cochon etape 9
Krok 9: Uszy

Użyj trójkątnego kształtu głowy jako wskazówki do rysowania uszu. Podążaj za kształtem przewodnika, jednocześnie nadając uchu bardziej zaokrąglone. Dodaj linię wewnątrz otworu i kilka na dole dla podstawy. Narysuj podobny kształt po prawej stronie, aby wskazać ucho świni po drugiej stronie.

dessin cochon etape 10
Krok 10: pysk

Narysuj nos świni na końcu początkowego łuku. Nos składa się z dwóch elips: elipsy na zewnątrz i mniejszej elipsy po wewnętrznej stronie nozdrza.
dessin cochon etape 11
Krok 11: kufa

Narysuj resztę pyska zgodnie z podstawowym konturem z początkowego przewodnika. Przyciemnij górną część pyska świni i narysuj linię nieco niżej niż prowadnica. Narysuj usta w pobliżu środka prowadnicy jako falistą linię. Dolna część kufy powinna być zakrzywiona.

dessin cochon etape 12
Krok 12: szyja

Użyj początkowego okręgu jako wskazówki, aby narysować resztę głowy świni. Przyciemnij górną linię i narysuj kilka zakrzywionych linii na dole, aby wskazać fałdy skóry.

 

Część trzecia: Rysunek ciała świni


dessin cochon etape 13
Krok 13: przednie nogi

Używając linii po prawej stronie jako prowadnic, narysuj przednie nogi świni. Lekko narysuj kształt pierwszej nogi zgodnie z podstawowym konturem. Zegnij łapę do przodu. Kiedy już uzyskasz odpowiednią strukturę, przyciemnij linie. Dodaj kopyto do końca łapy serią krótkich, zakrzywionych linii. W ten sam sposób narysuj lewą przednią nogę. Lekko naszkicuj kształt nogi zgodnie z liniami w prowadnicy. Następnie przyciemnij linie, gdy uzyskasz odpowiednią strukturę.


dessin cochon etape 14
Krok 14: tylne nogi

Użyj linii jako prowadnic, aby narysować tylne nogi świni, stosując tę ​​samą technikę. Zacznij delikatnie rysować zakładkę po lewej stronie i przyciemniaj tylko wtedy, gdy masz odpowiednią strukturę. Wierzch łapy powinien być grubszy niż spód. Nadaj łapie różne krzywizny i grubości, aby wskazać stawy. Narysuj kopyta na dole. Narysuj lewą tylną nogę, używając ostatniej linii jako prowadnicy. Świnia robi krok do przodu, więc skieruj łapę do przodu.

dessin cochon etape 15
Krok 15: ciało

Przyciemnij pozostałe linie, aby utworzyć resztę ciała świni. Możesz obniżyć dolną linię i uczynić ją bardziej zakrzywioną, jeśli chcesz, aby Twoja świnia była większa.

dessin cochon etape 16
Krok 16: ogon

Narysuj ogon świni w lewym górnym rogu ciała. Ogon korkociągowy składa się z kilku zakrzywionych linii i kilku dłuższych linii po lewej stronie, oznaczających część kręconą.

dessin cochon etape 17
Krok 17 (opcjonalnie): usuń pociągnięcia ołówkiem

Aby uzyskać czystszy wygląd, usuń jak najwięcej początkowych linii prowadzących. Nie martw się o usunięcie ich wszystkich, możesz zostawić niektóre. Narysuj ponownie ostatnie linie, które przypadkowo wymazałeś.

Ostateczny wynik
dessin cochon résutat

 

Ostatni krok (opcjonalnie): Cieniowanie

Dodać cienie do rysunku, aby nadać mu większy wymiar i objętość. Podczas cieniowania wybierz kierunek źródła światła, aby cienie były z nim spójne. Zmieniaj nacisk na ołówek, aby uzyskać różne stopnie cieniowania. Cieniuj kształty tułowia świni (przednie łapy, pysk, brzuch itp.) indywidualnie, aby uzyskać bardziej uniesiony wygląd. Świnie nie są owłosione, dlatego należy je delikatnie i równomiernie pocierać, aby uniknąć owłosienia. Przełączaj pomiędzy jasnymi i ciemnymi wartościami, dostosowując nacisk na ołówek, aby uzyskać bardziej spójny obraz.

Dodaj cień pod spodem. Pomaga to umieścić świnię na powierzchni, tak aby nie sprawiała wrażenia unoszącej się w powietrzu.

Aby przejść dalej, możesz również kolor twoja świnia w kolorze różowym! Na koniec, jeśli wolisz uczyć się na widoku, oto film krok po kroku przedstawiający ten rysunek:

 

Czy chciałbyś narysować świnię w prezencie? A może po prostu kochasz to zwierzę? Kliknij tutaj i odkryj nasze zniewalające świnka skarbonka lub zbiór skarbonka dla dzieci każdy bardziej oryginalny od pozostałych.

cochon tirelire

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.