tirelire et maison

Jak duża jest skarbonka na zakup domu?

Ile razy słyszałeś, że Twój dom jest Twoją skarbonką? A jeśli to była prawda? Dowiedz się, jak duża byłaby skarbonka, gdyby zawierała rzeczywistą wartość Twojego domu. 

Pamiętasz, jak oszczędzanie pieniędzy było tak proste, jak wybranie reszty ze skarbonki? Nie musiałeś martwić się słowami takimi jak „stopa procentowa” czy „roczny dochód procentowy” – po prostu wiedziałeś, że kiedy włożysz swoje grosze, dziesięciocentówki i dziesięciocentówki do skarbonki, zostaną tam i pomnożone, aż do jednego dnia, w którym otworzyłeś biedną świnkę, aby kupić sobie coś niesamowitego. Jak bardzo rzadka karta Pokémon.

Dziś pomyśleliśmy: a co jeśli zamiast trzymać swoje oszczędności w banku, zawsze korzystałeś ze skarbonki? A co, jeśli zamiast oszczędzać na tę kartę Pokémon, zaoszczędzisz na coś jeszcze bardziej fantastycznego – na przykład dom.

Jak duża byłaby Twoja skarbonka?

Okazuje się, że będzie całkiem ogromny. Jeśli oszczędzałbyś na nowy dom za grosze, twoja świnia miałaby 15 stóp długości i prawie 6 stóp wysokości. Brzmi przerażająco, prawda? Jeśli chcesz zaoszczędzić na monetach 25-centowych, musisz zwolnić przestrzeń o wymiarach około 0,8 na 1,68 metra. Ale o tym obliczeniu powiemy więcej za chwilę. Najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego zadaliśmy to pytanie – poza tym, jak urocze jest to pytanie.

Dlaczego obliczenie gigantycznej skarbonki jest ważne?

Bardzo lubimy robić nieco nieprawdopodobne obliczenia (ile Schwarzeneggerów potrzeba, aby podnieść dom...) I chociaż te obliczenia robimy oczywiście dla przyjemności, robimy je również z innego powodu: wizualizacji.

Dlatego ważne jest, aby obliczyć wielkość tej gigantycznej skarbonki – daje to inne spojrzenie na wartość Twojego domu. A dla tych z Was, którzy myślą, że mogą wizualnie przedstawić wartość swojego domu w kategoriach wielkości skarbonki, ta kwota powinna być przydatna.

Ale dość gadania – porozmawiajmy o tym, jak tego zrobiliśmy.

maison avec tirelire

Jak to zrobiliśmy?

Aby obliczyć tę kwotę, należało najpierw określić wielkość skarbonki, w której zmieszczą się monety, monety 10-centowe i 20-centowe, zarówno w przypadku średniej ceny nowego domu, jak i ceny istniejącego domu. Jak można sobie wyobrazić, wymagało to wielu badań i obliczeń matematycznych.

Najpierw określiliśmy objętość każdego pomieszczenia w metrach sześciennych.

Następnie obliczyliśmy średnią cenę nowego domu (250 tys. euro) i średnią cenę istniejącego domu (200 tys. euro).

Wiedząc, że jest 100 monet 1 centowych, 20 5 centowych i 10 10 centowych, byliśmy w stanie obliczyć objętość sześcienną każdego rodzaju monet dla każdego domu: nowego domu i istniejącego domu. Na przykład objętość monet 1 centowych o nominale 250 tys. euro wynosi 11,4 metra sześciennego.

Zatem biorąc pod uwagę kubaturę każdego pomieszczenia i obu typów domów, użyliśmy magicznego wzoru na V = pi (promień)2(wysokość), aby znaleźć wysokość i średnicę cylindryczną każdej świni. Dużo matematyki później i oto, co znaleźliśmy.

W monetach 1 CENTYM:

  • Nowy dom: Długość 4,57 m, średnica 1,78 m (szerokość i wysokość).
  • Istniejący dom: Długość 3,51 m, średnica 1,78 m

W monetach 5 CENTYMÓW:

  • Nowy dom: Długość 3,05 m, średnica 1,89 m
  • Istniejący dom: Długość 2,44 m, średnica 1,20 m

W monetach 10 CENTYMÓW:

  • Nowy dom: Długość 1,52 m, średnica 0,85 m
  • Istniejący dom: Długość 1,22 m, średnica 0,82 m

W monetach 20-centymetrowych:

  • Nowy dom: Długość 1,68 m, średnica 0,83 m
  • Istniejący dom: Długość 1,37 m, średnica 0,82 m

Aby dać Ci wyobrażenie o sytuacji, jeśli chcesz zaoszczędzić na nowy dom w groszach, Twoja skarbonka powinna być 2035 razy większa niż standardowa skarbonka – biorąc pod uwagę średnią cenę nowego domu.

Jeśli więc zdecydujesz się zacząć korzystać ze skarbonki do gromadzenia swoich oszczędności, cóż, może lepiej będzie, jeśli zaczniesz od czegoś mniejszego niż dom – na przykład karty Pokémon, o której zawsze marzyłeś.

Chcesz skarbonkę wykonaną przez specjalistów? Spójrz na nasze skarbonki o wielu kształtach (skarbonki, jednorożce skarbonki lub inne oryginalne skarbonki)... każdy z nich jest bardziej wyjątkowy od drugiego i to w bezkonkurencyjnej cenie!

Powrót do bloga
zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.